Oyun

Peaky Blinders: Mastermind Duyuruldu

Futurlab, sevilen TV dizisinin Peaky Blinders’ın oyunu Peaky Blinders: Mastermind’ı bir video aracılığıyla duyurdu. Macera ve bulmaca türlerini bir araya getiren oyunun hikayesi birinci sezon öncesinde geçecek.

Bundan birkaç yıl önce BBC’nin sevilen TV dizisi ve Netflix’in en çok izlenenleri arasında yer alan Peaky Blinders’ın video oyunu olarak karşımıza çıkacağı duyurulmuştu. O duyurudan sonra oyun hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmamıştı fakat dün sürpriz bir şekilde diziden aşina olduğumuz karakterlerin kontrolünün bize verileceği oyun olan Peaky Blinders: Mastermind’ı resmi olarak duyurdu. Bulmaca bazlı bir macera oyunu olacak oyunun yapımcı koltuğunda ise daha önce Velocity ile karşımıza çıkan Futurlab ve dizinin yaratıcısı Steven Knight oturacak. Oyunun detaylarına geçmeden önce yayınlanan fragamanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

PC ve konsollara çıkış yapması planlanan Peaky Blinders: Mastermind, John Wick: Hex oyununda gördüğümüz bir mekaniğe sahip olacak. Oyunun yönetmeni olan James Marsden, bu mekaniğin Tommy Shelby’nin dizide sıkça bahsettiği “askerin bir dakikası” fikrinden yola çıkarak geliştirdiklerini açıkladı. Geliştirici ekip bu fikir sonrası oyuncuların farklı bulmacaları farklı karakterlerle çözmek için zaman içinde bir o yana bir bu yana giderek bir plan oluşturmaları ve en sonunda bu planı uygulamaya koymaları için bir sistem geliştirmiş. Yani oyunda karşılaştığınız her türlü engel ve durum için önce farklı yetenekleri olan karakterleri göz önüne alarak bol bol plan yapıp kusursuz bir taktik geliştirmeniz gerekecek.

Peaky Blinders: Masterminds bu yaz çıkış yapacak

Sadece oynanış açısından değil, hikayesi açısından da diziden çokça esinlenecek olan oyunun hikayesi Peaky Blinders’ın birinci sezonunun öncesindeki olayları konu alacak. Çinli bir afyon satıcısının cinayetinde bir Peaky Blinder isminin karışmasıyla başlayacak oyunda Tommy Shelby olarak gerçeğin peşine düşeceğiz. Çıkış tarihi için net bir gün vermeyen geliştiriciler, oyunun bu yaz aylarında PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch için çıkacağını açıkladı.

Peaky Blinders: Mastermind Duyuruldu

Peaky Blinders: Mastermind’ın Steam sayfasının açılmasıyla birlikte oyunun minimum sistem gereksinimleri açıklandı. Çıkışa yakın bir zamanda değişebilecek olan sistem gereksinimleri şöyle:

  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, 8.1 veya 10
  • İşlemci: Intel i5-760 veya dengi
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: GeForce GTX 760
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 5 GB boş kullanılabilir alan
Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı