Oyun

Plague Inc. Oyununda Bu Sefer Dünyayı Salgından Kurtaracağız!

Corona virüs salgınından önce ortaya çıkan ancak corona virüsten sonra tekrar popülerleşen Plague Inc.’in stüdyosu yeni bir oyun modu hazırlıyor. Plague Inc. oyununda bir salgın başlatılıyor ve dünya üzerindeki insan nüfusu bu salgınla sona erdiriliyor.

Plague Inc. corona virüs salgınıyla beraber tekrar popülerleşti ve insanlar oyun üzerinde kendi salgınlarını yarattı. Bazı insanlar oyuna tepki gösterse de bu, oyunun popülerliğine pek zarar vermedi. Şimdi Dünya Sağlık Örgütü ve CEPI kuruluşlarının isteklerini kırmayan yapımcılar oyuna yeni bir mod getiriyorlar.

Plague Inc.’te İnsan Nüfusu Nasıl Sona Erdiriliyor?

Corona virüs salgınından önce pek bir tepki almayan ancak coronadan sonra hem tepki alan hem de indirme rekorları kıran Plague Inc. oyununda farklı virüs tipleriyle dünyadaki yaşam sona erdiriliyor. Oyunun amacı, bir virüs oluşturup, bu virüsü geliştirmek ve insanlar virüse bir tedavi geliştiremeden dünyadaki insan hayatını sona erdirmek.

Plague Inc.’te de ülkeler, tıpkı corona virüste olduğu gibi bazı önlemler alıyor. Deniz, hava ve kara sınırları kapatılıyor, tedaviler araştırılıyor. Virüsün bir ülkeyi tamamen kontrol altına almasının ardından ülke yönetimi düşebiliyor. Bakıldığında sadece bir oyun olsa da corona virüs yüzünden binlerce insanın ölümünün ardından oyuna tepkiler çığ gibi büyüdü. 2012 yılından beri piyasada olan oyun, şu aralar yine oldukça popüler bir hale geldi.

Ndemic Creations’un üretip geliştirdiği oyun, dünyadaki nüfusu bitirmeyi planlasa da oyunun yapımcıları hiç bu fikirde değil. Geçtiğimiz günlerde salgınla mücadeleye destek vermek için 250.000 dolar bağışlamışlardı. Yapılan bu bağış Dünya Sağlık Örgütü ve CEPI arasında paylaşılmıştı.

Dünyayı Hastalıktan Kurtarma Modu Geliyor!

Ndemic Creations’un bağışta bulunduğu kuruluşlar, geliştirici stüdyodan “salgını durdurma modu” istediler. Ndemic Creations da bu isteklere cevap verdi ve yeni bir oyun modu geliştirmeye başladı. Yeni gelecek modda oyuncular bu sefer bir hastalığı önlemeye çalışacaklar. Aynı gerçek hayatta olduğu gibi sosyal mesafe, toplu alanların kapatılması, karantina, sağlık önlemlerinin alınması gibi şu anda gerçek hayatta uygulanan önlemleri, oyunda hayata geçirecekler.

Geliştirici stüdyonun, Dünya Sağlık Örgütü, CEPI ve başka birçok kuruluşta görev yapan uzmanlarla ortaklaşa hazırladığı yeni oyun modu, yeni gelecek bir güncellemeyle yakın bir zamanda oynanabilecek. Ayrıca Dünya Sağlık Örgütü’ne bağış yapmak isteyenler de oyunun içinde COVID-19 fonuna yönlendirilecekler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı