Oyun

PlayStation 5: Düşük Satış Fiyatıyla Çıkması Bekleniliyor

Birkaç hafta önce Sony, PlayStation 5’in performansı hakkında yeni bilgiler açıkladı. Ancak piyasaya çıkış tarihi ve satış fiyatı ile ilgili somut bilgiler henüz mevcut değil. Bir analist şimdi nispeten düşük bir fiyat için umut veren kişisel değerlendirmesini sundu.

Yavaş yavaş, Sony’nin bir sonraki oyun konsolunun detayları yığıldı, ancak birçok bilgi hala saklanıyor. Sadece PlayStation 5 olması beklense bile bu isim bile ortaya çıkmayacak. Ancak çoğu oyuncuyu en çok endişelendiren soru muhtemelen Sony’nin yeni nesil konsolu için ne kadar fiyat olacağı.

PlayStation 5 Fiyat

Endüstri analisti Michael Pachter, yaptığı açıklamada kendi kişisel değerlendirmesini yaptı: “Teknik özellikler yaklaşık 500 $ ‘a işaret ediyor, ancak benim tahminim Microsoft’un [Xbox Scarlett için] 399 $ yazdığı ve Sony’nin örneği takip edeceği.” görüşünde.

PlayStation 5: Sony Cazip Fiyat ve Yüksek Performans Vaat Ediyor

Pachter; E3 2019 bağlamında yönlendiren bir başka röportajda 800 dolar tutarında bir konuşma yaptı. Bunu ciddiye almak istemedi, çünkü Sony böyle bir fiyatla kendine zarar verirdi. Bu daha önce 600 dolarlık PS3’ün piyasaya sürülmesiyle oldu.

PS5 Mark Cerny’nin konsol mimarı daha önce güçlü bir performans sergileyen oyuncular için çok çekici olacak bir satış fiyatından bahsetti. 400 ile 500 ABD doları arasındaki bir fiyat bu nedenle gerçekçi görünüyor. Ancak, Pachter, Sony’nin bunu nasıl yapmak istediğini bilmiyor. Sonuçta, güçlü donanım bileşenleri, süper hızlı SSD sabit disk ve grafik kartı ve AMD’nin ses çipini içeren ve üreticiye çok pahalıya mal olan PS5’e monte edildi.

Sonuçta PS5’in ne kadara mal olacağı açıklanacak. Sony henüz hiçbir resmi bilgi açıklamadı. PlayStation 5 ile ilgili tüm haberler ve söylentileri sitemizden takip edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı