Oyun

PlayStation 5 Görüntüsü Sızmış Olabilir

Sony’nin bu yılın sonunda duyurması planlanan yeni oyun konsolu PlayStation 5 ile ilgili ortaya yeni iddialar atılmaya devam ediyor. Sony PlayStation 5’in görüntüsü sızmış olabilir. 

Gelen son bilgilere göre Remastering Engine özelliği sayesinde PS1, PS2, PS3 ve PS4 oyun konsolları için çıkmış olan oyunların kalitesini arttırarak, PlayStation 5 oyun konsolu üzerinde oynanabilir kılacağı söylenen PlayStation 5 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Reddit benzeri bir platform olan 4chan’dan gelen sızıntıya göre Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5, 5 Şubat 2020 tarihinde duyurulacak. Sony’nin yeni oyun konsolunun resmi çıkışı ise 2020 yılının sonunda olacak. Geçtiğimiz ay geliştirici sürümü sızdırılan Sony PlayStation 5 oyun konsoluna ait olduğu iddia edilen bu görsel doğru olabilir. 

PS5 Özellikleri

AMD’nin 3. Nesil Zen mimari üzerine inşa edilecek olan sekiz çekirdekli bir işlemciden güç alacak olan PS5 oyun konsolunun grafik işlemcisi tarafında da AMD imzalı Radeon Navi ailesinden bir GPU yer alacak. 4K oyunların standart olacağı ve 8K görüntü kalitesi seviyesinde oyunları da oynanabilir kılacak olan Ps5 oyun konsolu donanımsal Ray tracing özelliği ile birlikte gelecek. Sony PS5 oyun konsolu ayrıca özel bir AMD ses çipine sahip olacak ve PS4 oyun konsolundan dört kat daha güçlü olacak. 

PS5 sadece donanımsal iyileştirmeler sunmayacak. Dualshock 5 oyun kontrolcüsü “haptic Feedback” özelliği ile birlikte gelecek ve tetik tuşlarının hassasiyeti ayarlanabilecek. Sony’nin yeni oyun konsolunun ne zaman duyurulacağı bilinmiyor olsa da Şubat ayı içerisinde Sony’nin bir lansman yapacağı düşünülüyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı