Oyun

PlayStation 5 İçin Oyun Odaklı Haber!

Xbox Series X karşı tarafı çok soru işareti uyandıran yeni gündem oyun konsolu PlayStation 5 için oyun programlı güncel bir duyuru daha meydana gelmiş durumda. PlayStation 5, Sony’nin resmi haberin de göre 4 Haziran tarihinde tamamen net olarak bilgileri aktarılmıştır. Fakat bu aktivite de konsolun görselinin görülmesi ile ilk oyunlardan birden fazla bilginin verilmesi bekleniyor. Fazla ilgi uyandıran bir yeni nesil konsol, bu sıra bir oyun odaklı gelişme ile bir kez daha karşınıza çıkmış durumda.

Sony düşünürseniz kısa zaman önce 13 Temmuz tarihinde sonra PS4 için sertifika verilecek bütün oyunun PS5 ile de uyumlu olması şartını ortaya getirdi. PS4 için tasarlanmış bile olsa 2021 öncesinde çıkacak güncel oyunların PS5’i durmasını düşünenler için de Sony, bu hamlesiyle oyuncuların yüzünü güldürmüşlerdir. Şu an ise PS5’e özel birkaç oyunların PS4 üstünde çalışmayacağı haberler de açıkladı. Bu ilk sıra da güzel bir nokta atışı oldu. Şimdi direkt şekilde PS5’e özel oyunlar ve teknik ve grafiksel anlamda “gerçek bir yeni nesil gözlemi” elde edileceği anlamına gelmekte. Kötü olan da PS4 kullanıcıların bu oyunları oynayamayacak şekilde olmasıdır. Fakat yine de birçok insanın sırf bu devrimsel değişim için olması 499 dolarlık ücreti şimdiden ödemeye hazır olduğu yayınlıyor. Yani bu durum yeni ücretsiz gelecek olmasına rağmen birçok kişi olumsuz görünmüyor.

Güncel nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üstüne yapılacak sekiz çekirdekli bir işlemciden elinden alıyor. Grafik tarafında AMD şekilli Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu aynı şekilde yeniden yapıyor, 8K seviyesine yükseliş yapabiliyor. Işık efektlerine çağ yükselecek Ray tracing desteği de ilgi uyandıran detayları arasında yer kaplıyor. Bu sırada PlayStation 5, ses dahilinde güncel özel altyapılar üzerinde yapılıyor. Yani güncel nesilde görüntü şekli kadar işitsel deneyim de çağ atlıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı