Oyun

Playstation 5 Oyunları Geliştirilmeye Devam Ediyor

Korona virüsü sebebiyle sekteye uğrayan oyun sektörünün PS5 için de bazı aksaklıklar getireceğine dair birtakım söylentiler ortaya çıkmıştı. Ancak Sony, hem konsolun hem de oyunların küresel duruma rağmen planlandığı şekilde geliştirilmeye devam ettiğini müjdesini verdi.

Playstation 5 hakkında oyuncular her geçen gün daha da heyecanlanmaya devam ediyor. Konsolun tasarımıyla birlikte çoğu özelliğinin gizemini korumaya devam etse de DualSense gibi resmi olarak açıklanan bazı bilgilere bakıldığında oyuncular yeni nesil konsolun devrim niteliğinde yeniliklerle geleceğini düşünmeye başlamış durumda. Her ne kadar konsolun sahip olacağı özellikler konusunda heyecan artmaya devam etse de, bu heyecanla doğru orantıda bazı endişeler de artmıyor değil. Tüm dünyayı etkileyen korona virüsü sebebiyle oyun sektörü bildiğiniz üzere ağır yaralanmıştı ve küresel salgının konsolu ve oyunlarını etkileyeceğini, her iki ürünün de çıkış tarihinin gecikeceği söylenmeye başlandı. Ancak Sony yaptığı açıklama ile oyuncuların yüreğine su serpti.

Playstation 5 Oyunları Geliştirilmeye Devam Ediyor
Ghost of Tsushima

Yıllardır olduğu gibi aynı sektörde Playstation’ın rakibi olan Xbox, geçtiğimiz günlerde küresel salgın sebebiyle Xbox Series X’e gelecek olan bazı oyunların gecikebileceğine dair bazı endişeleri olduğunu belirtmişti. Xbox cephesinden gelen bu açıklama sonra oyuncular gözlerini Sony’e çevirmişti ama şirketten gelen açıklamaya bakılırsa Sony çoktan küresel krize ayak uydurabilmiş durumda gibi gözüküyor. Sony, finansal mali yıl toplantısında yapılan açıklamayla birlikte çalışanların evden çalışmaya başlaması ve dünya genelindeki seyahat kısıtlamasına rağmen Playstation 5’in planlandığı şekilde 2020’nin son çeyreğinde çıkacağını duyurdu. Şirket açıklamasının devamında test süreci ve kalite kontrol hattında bazı zorluklar çıktığını ama bu sorunların üstesinden başarıyla gelindiğini belirtti.

Konsol hakkında açıklama yaptıktan sonra oyunlar hakkında da konuşan yetkililer, Sony’nin birinci parti oyun stüdyoları ve ortak stüdyolarında oyun geliştirilen stüdyoların önemli sorunlar yaşamadığını, ufak tefek sorunların ise çoktan çözüldüğünü söyledi. Çoğu oyunun ertelenme haberlerinden sonra endişelenen oyuncular için bu duyuru ilaç gibi geldi diyebiliriz. Yapılan bu açıklama bakılırsa Sony çatısı altında görev yapan ekiplerin, hem işin konsol tarafının hem de oyun tarafının aksamaması için çok sıkı çalışıp büyük engelleri aştığı söylenebilir. Bakalım Sony PS5 ve oyunları hakkında ne zaman duyurular yapacak hep birlikte göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı