Oyun

PlayStation 5 Oyunlarının Nasıl Görüneceği Paylaşıldı!

Yapımcı firma olan Epic Games, beklenmekte olan Unreal Engine 5’in resmi tanıtımını dijital birşekilde yaptı. Yapılan bu tanıtımda yeni nesil PlayStation modeli PS5’ten elde edilen görüntülere yer verildi.

PlayStation 5 için dikkat çekecek olan bir Unreal Engine 5 gösterimini gerçekleştirdi.Bu gösterimde göz alıcı grafik şovları bulunmakta.PlayStation 5, şu sıralar sık sık gündem konusu olmaya devam ediyor.

Kısa bir zaman önce yıl sonunda corona virüs salgınına rağmen çıkacağı söylenen konsol, daha önce ise yüksek donanım maliyeti sebebi ile 499 dolar ile 549 dolar arasında bir fiyatla çıkacağı söylentileri oldukça çok konuşulmuştu.Günümüzde ise konsol için Unreal Engine 5 oyun motorunun Playstation 5’te çalışmakta olan demosu yayınlandı.

Konsol, demo olmasına rağmen ilk oynayış içeriği konumunda yer almakta ve oldukça etkileyici görünüyor.Yeni nesile geçişi güzel yansıtan bir içerik ile karşımıza çıkmakta olan Unreal Engine 5, tahmin edildiği gibi PS5 için önümüzdeki sene çıkacak pek çok oyunda aktif hale getirilecek.Bu oyunların neredeyse hepsinin 4K 60 FPS çalışması bekleniyor ve bu her oyunda görsel seviye gerçekten nefes kesici olacak izlenimi vermekte.

PlayStation 5 için teknik ayrıntılar şu şekildedir; Yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulmuş olan sekiz çekirdekli bir işlemciden almakta.Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanmakta olan PS5, 4K oyunculuğu standart bir hal almakta ve 8K seviyesine çıkış yapabilmektedir.

Işık efektlerinde baya ileri tasarımları bulunan Ray tracing desteği dikkat çeken ayrıntılar arasında bulunuyor.Bunların yanında PlayStation 5 ses konusunda ise yeni özel altyapıları bulunmakta.Bu durumda yeni nesilde görsellik deneyimi kadar işitsel deneyim de ön plana çıkıyor.Sony’nin bu yıl piyasaya çıkaracak olduğu PlayStation 5’in Ekim ayında piyasada ki yerini alması beklenmekte.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı