Oyun

PlayStatıon 5’e Övgü Dolu Mesajlar!

Bilindiği üzere PlayStation 5 piyasaya henüz girmedi. Daha piyasaya girmeden ultra hızlı SSD sürücüsü ile şimdiden çok konuşulmaya başladı. PS5’in yeni nesil donanımının son haline Halo’nun ortak yaratıcısı olan Marcus Lehto tarafından güzel yorumlar geldi.

Sony’nin PlayStation 5’te kullanmış olduğu süper hızlı SSD‘lerin oyun piyasasında oluşturacağı yenilikler, özellikle geliştiriciler tarafından sürekli tartışma konusu oluyor. Japon piyasasında en iyi yeni nesil konsolunda bulunan SSD hakkında övgü dolu bir yorum da Halo’nun yaratıcısından geldi.

Microsoft’un en meşhur birinci şahıs nişancı serisi olan Halo’nun ortak yaratıcısı Marcus Lehto, PS5’in yeni hızlı teknolojisi hakkında düşüncelerini açıkladı. VGC’ye anlatan Lehto, PS5’in SSD sürücüsünün oyunların yapımında “büyük bir fark” oluşturacağını belirtti.

PS5’in SSD sürücüsü yükleme ekranları tarih mi olacak?

Marcus Lehto, PS5’te kullanılan SSD için “Çok daha hızlı akış sağlayabilme kapasitesi olan, daha geniş içeriklerin önünü açacak. Oyuncular yükleme ekranlarını beklemeden başlayacak. Sinematiklerin ve bu tür sahnelerin yükleme sürecini gizleme zorunluluğu ortadan kalkacak. Bu, konsol deneyimi söz konusu olduğu zaman oyuncular için olayları daha sorunsuz ve akıcı olması için elimizden geleni yapacağız.’’ Şeklinde konuştu.

Eski bölümlerin zorluk seviyelerinden de bahseden Lehto, “Bunun için oldukça heyecanlıyım, çünkü eski platformlarla zaman harcamak şu anda özellikle bizim için çok zor olan durumlardan birisidir. Sahi bu platformlar yedi yıl gibi bir süredir var mıydı? Onları geliştirmeye çalışmak taş devrindeki makineleri geliştirmeye benzer.” dedi. Lehto şimdi PlayStation 4, Xbox One ve PC için geliştirilen birinci şahıs nişancı oyunu olan Disintegration için geliştirmeler yapıyor.

Önceleri birçok geliştirici PS5’in SSD’sinin yeni nesilde oyunları değiştireceğini söylemişti. Birinci parti etkinliklerin PS5’in sınırlarını nasıl zorlaştıracağını heyecan içinde beklemekteyiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı