Oyun

Playstation Hayranlarına Göre PS5 Beyaz Olabilir

Sony, dün gece sürpriz bir duyuru yaparak DualSense kontrolcüsünü tanıttıktan sonra hayranlar PS5’in tasarımını hakkında iddialarda bulunmaya başladı. Kontrolcünün renk şeması üzerinden yola çıkarak tahminlerde bulunan Playstation meraklıları konsolun beyaz olabileceğini öne sürdü.

Sony geride bıraktığımız saatlerde sonunda sene sonu çıkacak olan yeni nesil konsolunun bir parçası olan kontrolcüsü DualSense’in tasarımını ve özelliklerini duyurarak gündeme bomba gibi bir giriş yapmıştı. Playstation tarihinde ilk kez tek renk kullanmayan DualSense, siyah ve beyaz renkleriyle ön plana çıkarak hayranların kafasındaki konsolun tasarımına ait görüşlerini değiştirdi. Playstation hayranları kontrolcüdeki ağırlıklı bulunan beyaz renginden yola çıkarak konsolun rengi ve tasarımı hakkında yeni fikirler öne attı.

Playstation hayranları PS5’in beyaz olacağını düşünüyor

Playstation 5’in kontrolcüsü olacak olan DualSense’in duyurusu ile birlikte Sony’nin Dualshock 4’ü alıp üstüne yeni bir şeyler katarak ve biraz da değiştirerek DualShock 5 yapmak yerine yeni bir ürün ortaya koyduğu görmüş olduk. Kontrolcünün şık duran siyah ve beyaz tasarımı PS5’in renk şemasına dair bazı ipuçları da veriyor olabilir. Sony’nin geçmişte çıkardığı konsollara baktığımızda her zaman sade siyah bir konsol ile ona eşlik eden sade siyah bir kontrolcü görmüştük. Her ne kadar hem konsolun hem de kontrolcünün beyaz, altın, kırmızı veya özel tasarımları olsa da bunlar konsolun orijinal hali değil, farklı renk seçenekleriydi. Ama PS5 ile bu gelenek tamamen değişebilir.

Playstation Hayranlarına Göre PS5 Beyaz Olabilir
Playstation ailesinin yeni üyesi DualSense

Önceki konsollardaki renk ve tasarım uyumunu göz önünde bulunduran bazı Playstation hayranları yeni nesil konsolun da tasarım açısında DualSense’i yansıtacağını ve beyaz renklerin hakim olduğu bir tonda olacağını ileri sürdü. PS5’i merakla bekleyen oyuncular beyaz ve siyah renklerinin mavi ışıkla harmanlamış bir konsol tasarımının da oldukça havalı olarak, piyasadaki diğer konsolların arasından rahatça sıyrılabileceğini düşünüyor. Ortaya atılan bir başka görüş ise DualSense’in üzerinde bulunan ışık barı hakkında. Hayranlar DualShock 4’de de bulunan ışık barının batarya seviyesine ve oyunda karakterimizin bulunduğu durumlara göre değişme özelliğinin DualSense’de de bulunacağını düşünüyor. Tüm bu düşüncelerin ne denli gerçek olduğunu ise Sony PS5’in tasarımını açıklandığında öğreneceğiz.

PS5 ne zaman çıkacak?

Korona virüsü salgını sebebiyle bildiğiniz gibi oyun sektörü ağır yara almış ve The Last of Us 2 birçok oyun belirsiz süreliğine ertelenmişti. Oyuncular konsollarında salgından nasibini alıp erteleneceğini ileri sürerken Sony geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada Playstation 5’in ertelenmeyeceğini ve tıpkı planlandığı gibi 2020 Aralık ayında piyasadaki yerini alacağını söylemişti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı