Oyun

Playstation, Koronavirüsü Sebebiyle PAX East Etkinliğine Katılmayacak

Sony, Playstation Blog sayfasında yayımlanan bir yazıyla birlikte, artan koronavirüsü endişeleri sebebiyle Boston’da PAX East etkinliğinde yer almayacaklarını duyurdu.

Bundan tam bir hafta sonra, yani 27 Şubat tarihinde, başlayıp 1 Mart’a kadar sürecek olan PAX East her sene olduğu gibi bu sene de Boston’da gerçekleşecekti. Oyun kültürüne, masa oyunları ve bilgisayar oyunlarına gönül vermiş binlerce insanın Boston Kongre Merkezi’nde bir araya getiren festivalde Sony’nin olmaması birçok oyuncuyu üzecek gibi duruyor. Çünkü şirket geride bıraktığımız günlerde etkinliğe Doom Eternal, Dreams, Marvel’s Iron Man VR, Nioh 2, Zombie Army 4, Final Fantasy VII Remake gibi birçok oyunla beraber, belki de herkesin en çok beklediği oyun olan The Last of Us Part II’nin ilk kez oynanabilir demosunun herkese açık şekilde konferansta yer alacağını yine Playstation Blog üzerinden duyurmuştu.

Playstation, Koronavirüsü Sebebiyle PAX East Etkinliğine Katılmayacak

“İptal kararının en güvenli seçenek olduğunu düşündük.”

Yayınlanan resmi blog yazısında geliştiriciler, “Sony Interactive Entertainment, COVID-19 veya koronavirüsü olarak bilinen durum ile ilgili olarak artan endişeleri sebebiyle Boston’da düzenlenecek olan PAX East etkinliğine katılımını bugün aldığı karar doğrultusunda iptal etti. Durum her geçen gün değiştiği için iptal kararının en güvenli seçenek olduğunu düşündük. Etkinliğe katılımımızı iptal etmemiz bizleri hüsrana uğratmış olsa da küresel iş gücümüzün sağlığı ve güvenliği en önemli endişemizdir.” sözlerini kullandı.

75,000’den fazla insana bulaşan ve 2,000’den fazla insanın ölümüne yol açan koronavirüsü sadece Sony’i değil, 24-27 Şubat tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanan Mobil Dünya Kongresi iptal olmuş, Nintendo’nun da Switch dağıtımlarını sekteye uğratmıştı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı