Oyun

PlayStation Now’a Yeni Oyunlar Ekleniyor

Sony’nin 2014 yılında hizmete giren bulut tabanlı oyun sistemi Playstation Now’a Control gibi birçok kaliteli yapım eklenecek. Kütüphanesini genişletmeye kararlı olan Sony’nin verdiği oyunlar bu isteklerini doğrular nitelikte.

Microsoft’un Xbox Game Pass’e eklediği yeni oyunlar, verdiği önem ve beraberinde gelen başarının ardından Sony cephesinde beklenen cevap geldi. Playstation yayınladığı blog yazısında, başta Control, Wolfenstein: New Colossus, ve Shadow of the Tomb Raider olmak üzere Dead or Alive 5 Last Round, Nascar Heat 3, Nights of Azure, Nights of Azure 2: Bride of the New Moon, Romance of the Three Kingdoms 13, Toukiden 2, Toukiden Kiwami ve Warriors All-Stars olmak üzere toplam 11 oyunun bu ay Playstation Now’a ekleneceğini duyurdu.

Yeni oyunların arasından şüphesiz en dikkat çekenlerinden biri altında Eidos Montréal imzası bulunan, reboot edilmiş Tomb Raider serisinin yeni oyunu, Shadow of the Tomb Raider. 31 Ağustos 2020 tarihine kadar sistemde erişilebilecek olan, Lara Croft’un Tomb Raider’a evirilmesinin üçüncü oyununda Lara, ölümcül ormanlarda hayatta kalmalı, gizemli ve korku verici antik mezarların sırrını açığa çıkartmalı ve dünyayı gerçekleşmek üzere olan bir Maya Kıyametinden kurtarmalıdır.

PlayStation Now’a Yeni Oyunlar Ekleniyor
Shadow of the Tomb Raider

Bu ay sisteme eklenecek ve tıpkı Shadow of the Tomb Raider gibi 31 Ağustos 2020 tarihine kadar oynanabilir olacak bir diğer oyun ise Control. Max Payne, Alan Wake, Quantum Break gibi oyunlarla tanıdığımız, Sam Lake önderliğindeki Remedy Entertainment tarafından geliştirilen Control şüphesiz geride bıraktığımız en sürpriz oyunlarından olmuştu. Birçok ödüle aday gösterilen ve kazanan Control’de gizli bir kuruluş dünya dışı bir tehdit tarafından işgal edilince, başa siz geçip Control’ü geri almaya çalışıyorsunuz. Tahmin edilemez bir dünyanın derinliklerine doğru giderken doğaüstü yeteneklerin, geliştirilebilir ekipmanların ve etkileşimli çevrenin harmanlanmasıyla çıkan oynayış sizi oyuncuları oldukça memnun etmişti.

Abonelere açılacak olan yeni oyunlar arasından öne çıkanların sonuncu ise MachineGames tarafından geliştirilip Bethesda Softworks tarafından yayınlanan Wolfenstein II: The New Colossus. Nazi güçlerinin Amerika’yı yönettiği alternatif bir tarihe bizleri götüren oyundaki amacımız geriye kalan en cesur asi liderleri bir araya toplamak. İkonikleşen bazı Amerikan mekanlarında geniş silah yelpazesi ile çeşitlendirilen aksiyon, FPS severler için kaçırılmaması gereken bir fırsat.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı