Oyun

PlayStation Oyunları Artık Pc’de Yerini Alacak mı?

PlayStation’a Özel Oyun Days Gone’ın PC’ye Geleceği İddiaları Yalanlandı

Zero Dawn’ın Pc ye bağlantısının da çıkacağını duyurduğunda oyuncuları arasında çok fazla tartışma başlamıştı. Bu tartışmayı daha ileriye götürecek yeni bir gelişme daha oldu. 2017 yılında PlayStation 4’e özel yayınlanan Days Gone’nin Amazon Fransa internet sayfasında Pc Platformuna gelecek şekilde hazırlandığı belirtildi.

Birden fazla oyuncunun konsola yönelmesindeki nedeni, o konsola özel yayınlanmış olan oyunlardır. Sony’nin PlayStation markasının da konuda çok tecrübeli olduğu aşikar ancak Sony, geçtiğimiz dönemde çok fazla tartışmaya neden olabilecek bir karara imza atmasında Horizon: Zera Dawn’ın Pc’ye de çıkmasına karar kılmıştı.  Konsola özel çıkan diğer oyunlar da Pc’ye gelip gelmeyeceğine dair soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.

Days Gone, Pc’de Yerini Alacak Mı ?

Kafalarda birçok soru işaretini pekiştirecek çok yeni bir olaya daha imza atıldı. Amazon Fransa’da yeni ve tamamlanmamış bir listeleme ortaya koyuldu. Listelemede Bend Studio’nun oyunlarından biri olan Days Gone’ın Windows versiyonuna yer verildi. Sayfadaki bir diğer bilgi ise oyunun adı ve çıkacağı platformun oldukça açık bir şekilde görüntülenebiliyordu.

Muhtemel bu gibi durumlarda akla ilk gelen yanlışlık yapılabileceği ihtimali gelmektedir. Bilindiği gibi Amazon Fransa, Hrozon: Zero Dawn da resmiyette onaylanmadan önce oyunu Pc için listelemişti Fakat  bu sefer yanlış bir bilgi olduğu ortaya çıktı. Sony İnteractive Entertainment temsilcisi tarafından edinilen bilgiye göre “Listeleme doğru değil” şeklinde konuştu.

Bir başka konu ise Amazon Fransa’nın PC’ye gelecek şekilde herhangibi listelediği tek oyun olan Horizon: Zero Dawn da değildi. Resmi internet sitesinde 31 Mart’ta çıkarılan Persone 5 Royal Oyununun da Pc’ye gelme ihtimali ortaya konmuştu Fakat bunun da doğru olmadığı bu şekilde ortaya çıkarılmış oldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı