Oyun

PlayStation Store’da Bahar İndirimleri Başladı

Her yıl olduğu gibi Sony bu yıl da PlayStation Mağazası’nda Bahar İndirimleri’nin başladığını duyurdu. Bazı oyunlarda yüzde 50’ye varan net indirimler yapan Sony bu sayede zaten eve kapanan oyuncuların keyifli vakit geçirmelerini sağlamış olacak. 

İncelediğimiz zaman geçmişte yapılan PS Store indirimlerinde olduğu gibi yine hem bilindik, hem de bağımsız stüdyolar tarafından geliştirilen oyunların fiyatında indirime gidildiğini görüyoruz. Öyle ki bazı oyunları “bedava” denilebilecek ücretler karşılığında satın alabilmek mümkün. Görece olarak çoğu oyunda indirime gidilmiş ancak bazılarında ise göstermelik indirimler var.

PS3 oyuncularına kötü haber!

Evet, daha önce de belirttiğimiz üzere Sony bunu her yıl yapıyor. Ancak geçmişte mevcut konsol modelleri için geliştirilen yüzlerce oyunun fiyatını indiren şirket PS3 sahiplerini de unutmayıp eski konsola özel oyunlar için de indirim yapıyordu. Fakat bu durum 2020’de değişti. Sony şuan için sadece PS4 oyunlarında geçerli bir indirim kampanyası düzenlemiş. 

PS3 sahipleri için hayal kırıklığına yol açmış olsa da bu strateji gayet makul. Çünkü yakında PS5 çıkacak, bu yüzden PS3 kullanıcılarının hiç olmazsa PS4’e yükseltme yapmaları bekleniyor.

Hangi oyunlarda ne kadar indirim var?

Gelelim Sony’nin hangi yapımlarda ne kadarlık indirimler yaptığına. Normalde 59.99 dolara satılan Star Wars Jedi: Fallen Order 35.99 dolara inen fiyatıyla dikkat çeken bilindik yapımların başında geliyor. Diğer çok oynana oyunlarda Rocket League’in fiyatı 19.99 dolardan 9.99 dolara gerilemiş. Red Dead Redemption 2: Ultimate Edition ise 99.99 dolar yerine 39.99 dolara satılıyor artık. 

Plants vs Zombies: Battle for Neighborville normalde 39.99 dolara satılırken 19.99 dolara, Mortal Kombat 11 ise 59.99 dolar yerine 23.99 dolara oyuncuların beğenisine sunulmuş.

Spor tutkunları ise 23.99 dolara NHL 20’yi, 19.79 dolara NBA 2K20’yi, 23.99 dolara ise FIFA 20’yi kütüphanelerine ekleyebilecekler. Oynayan olur mu bilmiyoruz ancak Rugby 20’nin de 49.99 dolar yerine 29.99 dolara satıldığını belirtelim.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı