Oyun

PlayStation Türkiye Fiyatlar Hakkında Açıklama Yaptı

Son günlerde ülkemizde eleştirilerin odağında olan PlayStation Türkiye, PlayStation 4 fiyatları hakkında açıklama yaptı. 

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve hayatı durma noktasına getiren korona virüs salgını, teknoloji dünyasını da olumsuz etkilenmiş durumda. Korona virüs salgını sonrasında teknoloji devleri lansmanlarını, ürünlerini satışa sunmayı ve hatta yazılım güncellemelerini de ertelemiş durumdalar. Yaşanan bu durum teknoloji şirketlerinin yanı sıra kullanıcıları da olumsuz etkilemiş durumda. 

Korona virüs salgı sonrasında evlerine kapanan insanlar vakit geçirmek için oyun konsolu satın almaya başladı. Kullanıcılar tarafından yapılan geri bildirimlere göre PlayStation 4 fiyatları yaşanan korona virüs salgını sonrasında artmış durumda. 

Dolar kurunun artmasıyla birlikte pek çok teknolojik ürünün fiyatı da artmış durumda. Korona virüs salgınının ortaya çıkmasıyla birlikte döviz kurunun yüzde 10 civarında yükselmesiyle birlikte ürünlerin fiyatında da artışlar görüldü. PlayStation 4 oyun konsolu normal zamanlarda 2.000 TL civarında satışa sunulurken, PlayStation 4’ün fiyatının şu sıralar 4.000 TL civarında olduğunu görüyoruz. Hatta bazı internet sitelerinde PlayStation 4’ün fiyatının 9.000 TL civarında olduğu görülüyor. 

PlayStation Türkiye Açıklama Yaptı

PlayStation Türkiye yaptığı açıklamada, “PlayStation konsol ve aksesuarları için, Sony Eurasia’nın bayilere olan satış fiyatlarında ve ürünlerin son kullanıcıya tavsiye edilen satış fiyatlarında 2020 yılı içerisinde herhangi bir artış olmamıştır. Bunun yanında Sony Eurasia olarak perakende satış yapan firmaların satış fiyatlarına herhangi bir müdahale söz konusu değildir.” denildi. PlayStation Türkiye açıklamasında ayrıca yüksek fiyat uygulayan işletmeler ile konunun görüşülmesi gerektiğini de aktardı. Yapılan bu fiyat artışlarının Sony Eurasia’dan bağımsız olarak gerçekleştiğini söylemek mümkün. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı