Oyun

PlayStation Türkiye Koronavirüs Nedeniyle Geri Adım Attı

PlayStation Türkiye çok eleştirilen kararından korona virüs nedeniyle geri adım attığını açıkladı. 

Ülkemizdeki kampanyalar sekmesini kaldırarak eleştirilerin odağında olan PlayStation Türkiye, geçtiğimiz haftalarda PlayStation 4 kullanıcıları için sunulan PlayStation Plus abonelik paketlerinin Türkiye fiyatlarına zam yapılacağını açıklamıştı. Oyuncuların tepkisini çeken bu kararın ardından PlayStation Türkiye, korona virüs nedeniyle geri adım attığını açıkladı. PlayStation Türkiye açıklamasında 1 Mayıs tarihi itibariyle zamlı ücretlere geçiş yapılmayacağını belirtti. PlayStation kullanıcılarına gönderilen mailde PlayStation Plus fiyatlarına yapılacak zam öncesinde haber verileceği belirtildi. PlayStation Türkiye alınan yeni kararı öyle duyurdu. 

“1 Mart 2020’de müşterilerimizle iletişime geçerek Türkiye’deki PlayStation Plus aboneliklerinin fiyatlarını değiştireceğimizi bildirmiştik. Türkiye’deki PS Plus fiyat artışının şu anda erteleneceğini ve 1 Mayıs 2020 tarihinde yürürlüğe girmeyeceğini bildirmek istiyoruz. PlayStation Plus için ileride uygulanacak herhangi bir fiyat değişikliğini en az 60 gün önceden haber vereceğiz”

PlayStation Plus aboneliğiyle birlikte, her ay güncellenen oyunlara ücretsiz sahip olmanın yanında, özel PlayStation Store indirimlerine ve oyun kayıtları için ek 100 GB bulut alanı gibi ayrıcalıklara sahip oluyor. PlayStation Türkiye, PlayStation Plus’ın 23,99 TL olan aylık ödeme planını 39,99 TL’ye, 3 aylık abonelik planını 74,99 TL’den 99 TL’ye, 1 yıllık abonelik planını ise 179 TL’den 239 TL’ye çıkaracağını açıklamıştı. PlayStation Türkiye tarafından yapılan son açıklamaya göre PlayStation Plus ücretleri değişmeyecek.

Güncel PlayStation Plus Fiyatları

  • 1 Ay : 23,99 TL
  • 3 Ay : 74,99 TL
  • 12 Ay : 179,99 TL
Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı