Oyun

PlayStation ve Xbox oyun kumandası desteği gelebilir mi?

Videolu oyun piyasasının en popüler firmalarından birisi süphesiz Blizzard’dır.

Özellikle Hearthstone oyunu ile baya büyük bir oyuncu potansiyeli mevcut. Bu oyunun yanında firmanın çıkardığı iki büyük oyun daha var bunlar World of Worcraft ve Heroes of the Storm’ dur. Bu oyunların da oyuncu kitleleri oldukça fazladır.

Blizzard tarafından Hearthstone, Blizzard videolu oyun şirketi tarafından düzenlenen toplanabilir dijital kart oyunudur.

Hearthstone oyun piyasasında oldukça popülerdir ve Nisan 2016 yılından bu zamana kadar 50 milyon oyuncunun oyunda kaydı vardır.

Ancak bu oyunlar sadece bilgisayar ortamında oynandığı için ne yazık ki Hearthstone ve ya Owerwatch gibi oyuncu potansiyeline ulaşmakta zorlanıyor.

Bilindiği üzere World of Worcraft’ın üzerinde, Blizzard çalışmalar yapıyor.

PlayStation ve Xbox oyun kumandası desteği gelebilir mi?

Hepimiz Shodwlands genişlemesinin yaklaşmakta olduğunu biliyoruz. Shodwlands genişlemesi ile World of Worcroft’a denetleyici destek getirileceği Blizzard tarafından açıklandı.

PS4 ve PS5 için hit MMORPG’ın konsolunun geliştirileceğine dair söylentiler ortaya çıktı.

PlayStation 4, PlayStation 4 Pro ve PlayStation 5 için oyun tasarımına gönderme yapıldı. Çok yakında World of Warcraft’ın piyasaya çıkacağı belirtildi.

Blizzard tarafından oyunun formlarına yanıt gönderildi. Topluluk yöneticisi Ranay Koivax Jordan, World of Warcraft sisteminde bu kodun denetleyicisi desteğini yansıttığını söyledi.

Hearthstone uzun bir süredir bazı erişim sorunları yaşamaktadır. Blizzard oyunun erişim sıkıntısını tamemen kaldırmak istediklerini ve oyuncuların erişim sıkıntısını yaşamayacaklarını belirtti ve açıklamasında Xboy oyun kumandası desteği eklemeyi düşündüklerini de ekledi. Yani bu demek oluyor ki ileri ki zamanlarda sadece bilgisayar üzerinden değil bilgisayar dışında ki ürünler üzerinden World of Warcraft oynanabilecek. Bu durumda oyun oynarken fare ve klavye devri sona erecek gibi gözüküyor. World of Warcraft oyuncuları Xboy oyun kumandası desteğini beklemeye başladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı