Oyun

Pokemon Go Koronavirüs Dinlemedi! Yılın İlk Yarısında Rekor Kırdı

İlk kez 2016 yılında oyun severlerin beğenisine sunulan Pokemon Go ilk zamanlar büyük bir ilgi ile karşılanmıştı. Bu süreç içerisinde oyunun mantığı oyun severlere ilginç gelmeye başladı. Bu kadar ilgi görmesinin nedeni ise genel olarak oyuncuların dışarı çıkmasını bekleyen bir oyun olmasından kaynaklanmıştı.

İlk çıktığı zaman binlerce kişiyi sokaklara dökmeyi başarmıştı. Bunun ardından oyunun giderek popülerliğini yitirdiği düşünülmüştü ancak son yapılan değerlendirmelerin ardından öyle olmadığı ortaya çıkmış oldu.

Yılın İlk Yarısında Para Kazanmaya Devam Etti

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına aldığı için pandemi olarak ilan edildi. Milyonlarca kişi bu süreçte evlere kapandı. Aynı zamanda sosyal mesafe kurallarına da dikkat etmeye başladılar. Bu süreçte Pokemon Go oyunu oynayan kişilerin bu sevdadan vazgeçecekleri ve oyunun özellikle bu dönemde giderek etkisini kaybedeceği ve bir süre sonra ise silineceği düşünülüyordu.

Sensor Tower isimli bir mobil veri şirketi yapmış olduğu değerlendirmelerde şaşırtıcı bir durumu fark etti. Bu süreçte oyuncuların pandemiye rağmen yılın ilk yarısında da oyunu oynamaya devam ettiği belirlendi. Geçen yıllara göre oyunun kazanmış olduğu paranın çok daha fazla olduğu belirlendi. Özellikle ilk çıktığı ve büyük bir ilgi ile karşılanmış olduğu senenin de dahil olduğu belirlendi. En çok oynandığı ve rekor kırdığı düşünülen senenin üzerinde çıktığı ve bu yılın sadece ilk yarısında milyon dolarlık gelire sahip olması büyük şaşkınlığa neden oldu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı