Oyun

Pokemon GO Sunucuları 2016’dan Bu Yana İlk Kez Planlı Olarak Kapanacak

1 Haziran 2020 tarihinde Pokemon GO sunucuları bakım amaçlı kapanacak ve tüm dünya genelinde erişim sorunu yaşanacak. İşin kötü tarafı bu kesinti tam 7 saat sürecek.

Pazartesi gününe denk gelen kesintinin amacı, geliştirici şirket Niantic tarafından “bakım yapmak” olarak açıklandı. 7 saatlik kesinti boyunca hiçbir Pokemon eğiticisi oyuna giremeyecek. Kimi oyuncular için bu çok büyük bir sorun değil, ancak kimileri içinse 7 saat çok fazla.

Neden ‘Pazartesi’ seçildi?

Güncelleme Pazar gecesine de alınabilirdi. Neticede Pazar gecesi çok az oyuncu evinden dışarı çıkıp Pokemon avlamaya gider. Ancak Koronavirüs salgını nedeniyle Niantic güncellemeyi Pazartesi gününe almış. Bir diğer ihtimal de planlı kesintinin gününün çok önceden belirlenmiş olması. 

Normalde Pazartesi, haftanın ve okulun ilk günü olduğu için oyuncuların okulda olması bekleniyordu belki de. Fakat birçok ülkede uzaktan eğitime geçildiği için bu plan da suya düşmüş oldu.

Hiç kimse Pokemon GO oynayamayacak

Her neyse, artık olan oldu. Niantic’in açıklaması gayet kesin gözüküyor. 1 Haziran 2020 Pazartesi günü 7 saat boyunca sürecek kesinti Türkiye saatiyle akşam 21:00 sularında başlayacak, ertesi gün sabah 04:00 gibi bitecek. Pokemon GO hiçbir şekilde oynanamayacağı için bölgenizdeki gym’lerdeki yerinizi kaybetmeyeceksiniz, korkmayın. Sizinle birlikte tüm oyuncular bu kesintiden etkilenecek.

Bu kesintiyi ilginç kılan şey, Pokemon GO’nun çıktığı günden bu yana bir ilk olması. 6 Temmuz 2016’da hayatımıza giren ve ilk çıktığı günlerde fırtınalar estiren oyunda bu zamana dek hiç sunucu kaynaklı kesinti yaşanmamıştı. Öyle ki ilk başlarda oyun çok daha popülerdi ve çökmüyordu. Bugün ise Pokemon GO oyunu, o eski ışıltılı günlerini mumla arıyor.

Muhtemelen sunucu çökmelerini engellemek ve daha iyi bir oyun deneyimi sunmak için Niantic 7 saatlik kesinti yapmak zorunda kaldı. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı