Oyun

PS Plus Aboneleri Haziran’da Call of Duty: WWII Oynayacak

Geride bırakmaya hazırlandığımız Mayıs ayının oyuncular için çok verimli geçtiğini söyleyebiliriz. Epic Games’in GTA V’i ücretsiz olarak yayınlaması, ardından çok sevilen bu oyunu Civilization VI’nin takip etmesi gibi güzel gelişmeler ilk etapta akla gelenlerden. Bunun dışında birçok yeni oyun Steam’deki ve konsol platformlarındaki yerini aldı.

Sony rakip firmalardan önce davrandı

Yeni ayın gelmiş olması Google Stadia, Xbox Game Pass ve PlayStation Plus aboneleri için yeni oyunların servise ekleneceği anlamına geliyor. Görünen o ki Sony bu noktada rakiplerinden erken davranarak Haziran ayının ilk ücretsiz PS Plus oyununu açıklama kararı almış bile. 

Japonyalı teknoloji devinden yapılan açıklamada Haziran ayında PlayStation Plus abonelerinin Call of Duty: WWII oyununu ek ücret ödemeden oynayabilecekleri belirtildi. Her zamanki gibi ücretsiz olan bu oyuna ek başka yapımlar da listelenecek. Ancak şuan için diğer oyunların ismi kamuoyuyla paylaşılmadı. Muhtemelen bu hafta içerisinde listenin geri kalan oyunları da duyurulacaktır.

İkinci Dünya Savaşı günlerine dönmeye hazır mısınız?

Hatırlanacağı üzere PS Plus aboneleri Mayıs ayında daha çok bilim kurgu ve fantezi kategorilerinde listelenen oyunlarla vakit geçirmişlerdi. Haziran ayı ise Mayıs’tan farklı olarak daha gerçekçi, hatta acı gerçekçi oyunlara ev sahipliği yapacak. Nitekim bu kapsamda PS Plus Haziran ayı oyunları içine dahil olan CoD: WWII birinci şahıs nişancı oyunları oynamayı sevenlere hitap ediyor. 

Özellikle Koronavirüs salgını yüzünden dışarıya çıkamadığımız şu günlerde İkinci Dünya Savaşı’nda geçen CoD oyunuyla eğlenceli vakit geçirebilmek mümkün olacak.

40’lı yıllarda geçen savaş oyunu, milyonlarca insanın can verdiği İkinci Dünya Savaşı’nın acımasız koşullarını gerçekçi bir şekilde gözler önüne seriyor. Eski olmasına rağmen bu kaliteli oyun, geçen ay yayınlanan Cities: Skylines ve Farming Simulator 19 gibi oyunlardan sonra gerçek bir FPS oyunu oynamak isteyenlere hitap ediyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı