Oyun

PS Plus Mayıs 2020 Oyunları Açıklandı

Her ay abonelerine ücretsiz oyunlar veren PS Plus’ın Mayıs ayı oyunları Sony tarafından açıklandı. Cities Skylines ve Farming Simulator 19’un bu ay abonelere ücretsiz verileceği duyuruldu.

Son aylara baktığımızda Sony’nin söz konusunu PS Plus olunca büyük oyunlar vererek abonelerini mutlu ettiği gözden kaçmıyor. Mart ayında PS Plus kullanıcılarını Playstation markasının efsane sayılabilecek yapımlarından olan ve tam üç nesil Playstation’a çıkmış olan Shadow of the Colossus veren Sony, geride bıraktığımız ay içerisinde de yine Playstation’ın en iyi markalarından olan Uncharted’ın son oyunu Uncharted 4: A Thief’s End vermişti. Son iki aydır abonelerine ücretsiz oyunlar veren Sony bu ay seriyi bozuyor.

Bu ayın oyunları Cities: Skylines ve Farming Simulator 19

Takip edenlerin hatırlayacağı üzere, iki gün önce ortaya bir iddia atılmış ve Sony’nin bu ay Dying Light ile Dark Souls: Remastered vereceği söylenmişti. Fakat bugün gelen resmi açıklamayla Sony, PS Plus Mayıs 2020 oyunlarının Cities: Skylines ve Farming Simulator 19 yapımları olduğunu açıklayınca bu iddiaların gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. 5 Mayıs’dan itibaren kullanıcıların erişimine açılacak iki oyun 1 Haziran’a da erişilebilir duracak. Geride bıraktığımız iki ay çıtayı çok yükselten Sony’nin bu ay verdiği oyunlar oyunculardan memnuniyetsizliğe yol açmış gibi görünüyor ki gerek forumlar gerek sosyal medyaya şikayetlerini dile getirmişler.

Her ne kadar bir kesim oyuncu bu ayın yapımlarından memnun olmasa da, hem Cities: Skylines’ın hem de Farming Simulator 19’un türlerinin en iyisi oyunları olduğu söylemek gerek. SimCity’nin başarısızlığı sonrası çıkış yapan ve sürekli ek paketlerle güncellenen Cities: Skylines’da bir şehir kuruyoruz. Farming Simulator 19’da ise adından da anlaşılacağı üzere bir çiftçinin kullanabileceği her türlü alet ve araçla çiftliğimizi yönetiyoruz. Ayrıca Sony’nin bu ay sadece bu iki oyunu vermediğini, 5 Mayıs’a kadar Journey ve Uncharted: The Nathan Drake Collection oyunlarının ücretsiz olduğunu hatırlatalım.

Playstation Plus’ın fiyatları ne kadar?

Eğer PS Plus sahibi değilseniz 1 aylık 23,99 TL veya 3 aylık 74,99 TL veya 12 aylık 179,99 TL fiyat karşılığında sizde hemen PS Plus sahibi olabilir ve Plus’ın ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. Her iki oyun 3-6 Mart arasında aboneler için indirmeye sunulacak. Küçük bir hatırlama yaparak bu fiyatların salgın sonrası değişeceğini ve büyük ihtimalle artacağını ekleyelim.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı