Oyun

PS Store Nedir?

Birçok PlayStation Network kullanıcısının geri bildirimlerinin ardından, PlayStation Store’un yeniden tasarlanmış sürümü 15 Nisan 2008’de bir ürün yazılımı güncellemesi ile piyasaya sürüldü. Yeni tasarım, mağazanın bilgileri daha hızlı işlemesini sağlayan önceki mağazanın web tabanlı tasarımı yerine işletim sistemi tabanlıydı.

Sony’nin E3 2009 basın toplantısında mağazaya küçük bir güncelleme yapıldı. Bu güncelleme, üst sayfanın resimleri (bağlantıları dâhil) düzenli olarak döndürmesini sağlar ve gezinme seslerini değiştirir.

PlayStation Store’un büyük bir yeniden tasarımı Eylül 2012’de duyuruldu ve bu da gözden geçirilmiş bir navigasyon yapısı ve yeni arama sistemi getirdi. Yeni mağaza, oyun ve video içeriğini bir araya getirmek ve kullanıcıların aradıklarını bulmalarını kolaylaştırmak için geliştirilmiştir. İçerik, eklentiler, temalar ve diğer indirilebilir içerikler gibi öğeler için ayrı kategoriler yerine, her oyunun listesine bütünleşmiş edilecektir. En son tasarım, metne çok daha az odaklanır ve öne çıkan içerik için yüksek çözünürlüklü sanat eserleri ve pürüzsüz animasyonlar içerir. Yeni yeniden tasarım 22 Ekim 2012’de Avrupa’da başlatıldı. Birleşik Krallıkta piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra, mağaza ara yüzü uzun yükleme süreleri ve yavaş gezinme gibi sorunlar nedeniyle eski tasarıma döndürülürken, Avrupa’daki diğer ülkeler bu sorunlara rağmen yeni ara yüzü korudu. Yeniden tasarım, 2 Kasım 2012’de Kuzey Amerika’da piyasaya sürüldü.

Sürümler

PlayStation 3

PlayStation Store, 11 Kasım 2006’da PlayStation 3 içinde piyasaya sürüldü. platformda mağazanın dört farklı versiyonu var: Asya, Avrupa (Okyanusya ve Orta Doğu dâhil), Japonya ve Kuzey Amerika (Güney Amerika dâhil).

PlayStation Portable

PlayStation Store 5.00 firmware güncellemesi ile Ekim 2008’den itibaren PlayStation Portable üzerinde desteklendi. Psp’deki yerel PlayStation Store cephesi, Sony’nin aynı yıl 1 Mart’ta duyurduğu gibi 31 Mart 2016’da kapatıldı.

PlayStation Vita

PlayStation Store, 17 Aralık 2011’de PlayStation İta’da piyasaya sürüldü ve LiveArea üzerindeki bir simge aracılığıyla erişilebilir. Aralık 2016 itibariyle, tüm Vita oyunları da vitrin üzerinden PlayStation Network’ta dijital olarak indirilebilir hale getirildi, tüm oyunlar fiziksel olarak yayınlanmamasına rağmen. PlayStation Store’un dört farklı versiyonu vardır: Asya, Avrupa (Okyanusya ve Orta Doğu dâhil), Japonya ve Kuzey Amerika. Çin ve Güney Amerika’da Vita’nın PlayStation Store lokalizasyonu yok.

PlayStation 4

PlayStation Store’un PlayStation 4 sürümü 15 Kasım 2013’te Kuzey Amerika’daki konsolla birlikte ve 29 Kasım’da Avrupa’nın çoğunda Kuzey Amerika lansmanından iki hafta sonra konsolla birlikte piyasaya sürüldü. PS mağazasının PS4 sürümü, önceki PlayStation 3’ün Mağazası ile aynı genel tasarım ve ara yüzü kullanır; ancak, renk şeması konsolun temasıyla eşleşecek şekilde değiştirildi ve siyahtan maviye dönüştü.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı