Oyun

PS5 Boost Mod Özelliğiyle Çıkış Yapabilir

Playstation 5 hakkında gelen yeni bir sızıntıya göre, merakla beklenen konsol PS4 oyunları için tasarlanmış bir Boost Mod ile çıkış yapabilir. Yeni nesil konsolda eski nesil oyunları oynarken bu özelliğin aktif edilmesi halinde oyunların daha iyi görsellik ve yüksek FPS değerlerinde çalışacağı söylenmiş.

İçinde bulunduğumuz seneyi yarılamışken Playstation hayranları hala daha Sony’den gelecek olan resmi PS5 tasarım ve ana özellik duyurusunu merakle beklemeye devam ediyor. Şu zamana dek Sony tarafından PS5 hakkında sadece konsolun temel özellikleri, geriye uyumluluk özelliği ve kontrolcüsü olacak olan DualSense tanıtılmıştı. Konsolun ana özellikleri ve tasarımının duyurusu için sır gibi saklamıştı fakat gelen bilgilere bu büyük duyurular önümüzdeki ay için saklanıyor olabilir. Hayranların PS5 konusundaki bilgi açlığını doldurmak için bir isim, PS5’in “Boost Mod” adı verilen, yeni nesil konsolda PS4 oyunları oynarken performansı arttıracak yeni bir moda sahip olacağını söyledi.

PS5 Boost Mod Özelliğiyle Çıkış Yapabilir
God of War

Twitter kullanıcısı olan PSErebus’dan gelen bu bilgi için herhangi bir kaynak gösterilmemiş olsa da kullanıcı bilginin içeriden biri tarafından geldiğini söyledi. Bu bilgi sonrası tekrardan Boost Mod’a geçen kullanıcı, bu modun belli başlı oyunları oynatırken gelişmiş görsellik ve yüksek FPS değerleri sunacağını söyledi. Buna benzer bir atağı geçtiğimiz gün Xbox cephesinden de görmüştük. Bazı oyunlarında “Optimized for Xbox Series X” damgası bulunacağı söyleyen Xbox yetkilileri, bu damgaya sahip oyunların Xbox Series X’de daha iyi bir performans ile çalışacağını söylemişti. Bu özelliğin PS4 Pro’da PS4 oyunları için olduğunu da göz önünde bulundurursak, PS5’de Boost Mod olabileceği ihtimali oldukça kuvvetli gözüküyor.

PS5’in 20 Kasım tarihinde çıkış yapacağını ve tıpkı Microsoft’un Smart Delivery gibi bir özelliğine sahip olacağını söyleyen PSErebus, Boost Mod’un da 20 Kasım’da şu oyunlar için kullanıma açılacağını söyledi: Grand Turismo Sport, Killzone Shadow Fall, Control, Death Stranding, Final Fantasy 7 Remake, Ghost of Tsushima, The Last of Us Remastered, Horizon Zero Dawn, Red Dead Redemption 2, Resident Evil 2, Kingdom Hearts 3, Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, Borderlands 3, Dreams, Uncharted 4: A Thief’s End, God of War, Infamous: Second Son, Spider-Man, and The Last of Us Part 2. Bakalım PSErebus cephesinden gelen bilgiler ne denli doğru olacak her birlikte göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı