Oyun

PS5 Etkinliği Sırasında Duyurulması Beklenen Oyunlar

4 Haziran tarihinde Sony’nin yeni nesil konsolu PS5’e çıkacak oyunları duyuracağı büyük etkinlik için heyecan doruklara ulaşmış durumda. Biz de bir süredir ortada dolaşan söylentilerden yola çıkarak etkinlik sırasında duyurulması beklenen oyunları sizin için derledik.

Horizon Zero Dawn 2

PS5 Etkinliği Sırasında Duyurulması Beklenen Oyunlar

PS5’in ilk söylentileri çıktığında konsolun çıkış oyununa dair ortaya atılan ilk söylentiler arasında iki oyun vardı. Bunlardan biri olan Horizon Zero Dawn 2’nin geliştirilme aşamasında olduğu gerek sızıntılarla, gerek ses aktörlerinin ağzından kaçırdığı bilgilerle ve gerek de geliştiricilerin bizzat verdiği ipuçlarıyla ortaya çıkmıştı. Sony’nin etkinlik sırasında duyurması ve konsolun çıkış oyunu muhtemel oyunlar arasında yer alıyor.

Days Gone 2

PS5 Etkinliği Sırasında Duyurulması Beklenen Oyunlar

Az önce yukarıdaki belirttiğimiz iki oyunun diğeri ise Days Gone 2. Bend Studious tarafından geliştirilen yapım ilk çıkış yaptığı zaman teknik sıkıntıları nedeniye eleştirmenler ve oyunlar için içerik üreten kişiler tarafından gereksiz şekilde ağır bir eleştiriye tabi tutulmuştu. Ancak oyuncular tarafından bir hayli sevilen Days Gone, hem elde ettiği satış başarısıyla bazı bölgelerde en çok satam PS4 oyunu olmayı başarmış hem de sürü mekaniği ile öne çıkmıştı. PS5 söylentileri ortaya çıktığında Days Gone 2’nin konsolun çıkış oyunlarından biri olacağı söyleniyordu. Bakalım resmi duyuru gelecek mi göreceğiz.

Spider-Man 2

PS5 Etkinliği Sırasında Duyurulması Beklenen Oyunlar

İlk oyunun elde ettiği başarı sonrası Spider-Man’nin devam oyunu geleceği söylentileri oldukça kuvvetlenmiş ve yeni oyunun çıkış oyunu olmasa da konsolun ilk oyunlarından biri olacağı söyleniyordu. Öyle ki yeni oyunda yer alacak mekaniklerin, düşmanların ve hikayenin bir kısmı sızıntı olarak karşımıza çıkmıştı bile.

Call of Duty 2020

PS5 Etkinliği Sırasında Duyurulması Beklenen Oyunlar

Activision’ın bizleri tekrardan Vietnam’a götüreceği ve Black Ops serisine soft reboot atacağı söylenen Call of Duty’nin yeni oyunu hakkında elimizde henüz resmi bir bilgi yok fakat Activision’ın yeni oyunu PS5 etkinliği sırasında duyuracağı söylenmeye başlandı. Playstation’ın Call of Duty’nin yeni ortağı olduğu düşünülürse bu ihtimal çok kuvvetli gözüküyor.

Godfall

PS5 Etkinliği Sırasında Duyurulması Beklenen Oyunlar

Playstation 5’in ilk özel oyunu olarak geçtiğimiz sene duyurulan Godfall hakkında bu etkinlik sırasında yeni bilgiler geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. PS5’in çıkış oyunu söylenen ve Dark Souls mekanikleriyle looter oyun türünü birleştiren oyunun yeni bir fragmanı veya şanslıysak oynanış görüntülerini bile görebiliriz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı