Oyun

PS5 Oyun Etkinliği Haftaya Gerçekleşecek

Oyuncuların uzun süredir merak ettiği ve sadece söylentilerden başka bir şey duymadığı PS5 hakkında sonunda resmi bir açıklama geldi. Sony resmi blog sayfasından yaptığı açıklamada önümüzdeki hafta PS5 ile birlikte çıkış yapacak oyunları tanıtacakları bir etkinlik yapacaklarını duyurdu.

Uzun zamandır hakkında çok fazla şey yazıldı çizildi, çok fazla söylenti ortaya atıldı. Çoğu oyuncu görmek istediği oyunları forumlarda tartışırken sektörün içindeki kişilerden gelen bazı sızıntılar bu tartışmaları alevlendirmişti. Tüm bu tartışmalar ve söylentiler kontrolden çıkmak üzereyken Sony en nihayetinde önümüzdeki hafta Playstation 5 oyunları ile ilgili bir canlı yayın etkinliği yapacaklarını duyurdu. Sony’nin yaptığı açıklamaya göre etkinliklik tamamen yeni nesil konsol ile birlikte çıkış yapacak oyunlara odaklanacak.

PS5 Oyun Etkinliği Haftaya Gerçekleşecek

Sony’nin “Oyunun Geleceği” adını verdiği etkinlik 4 Haziran tarihinde TSİ 23:00’da gerçekleşecek ve canlı yayın bir saatten biraz daha fazla sürecek. Yayınlanan blog yazısında bazı ifadelere yer veren Sony Interactive Entertainment başkanı ve CEO’su Jim Ryan, yaptığı açıklamalarla oyuncuları şimdiden heyecanlandırmayı başardı. Playstation’ın baş ismi yaptığı açıklamada, “PS5’e gelen oyunlar tüm dünyaya yayılmış yenilikçi stüdyolardan gelen sektörün en iyi oyunları,” ifadelerini kullandı ve PS etkinliğinde hem küçük hem büyük stüdyolardan oyunlar göreceğimizi, hem eski hem yeni oyunlar göreceğimizi de belirtti. Ryan ayrıca açıklamasının devamında fiziksel olarak gerçekleştirilemeyen etkinlikleri fırsat bilerek, dijital etkinliklerin farklı düşünmek için harika bir fırsat olduğunu dile getirdi ve PS5 oyun etkinliğinin hayranları hiç olmadığı kadar etkinliğe yaklaştıracağını söyledi. Tecrübeli isim açıklamasını ise bu etkinlik haricinde başka PS5 etkinliklerinin de yolda olduğunu doğruladı. Büyük ihtimalle konsolun tasarımı, çıkış tarihi ve fiyatının duyurulacağı bu etkinliklerin tarihi bilinmiyor.

Yapılan açıklama sonrası oyuncuların aklında ise bir soru vardı, 4 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan etkinlik herhangi bir birinci parti oyun tanıtacak mı? Ryan yaptığı açıklamada bu konu hakkında herhangi bir ipucu vermekten iyi şekilde kaçınmış diyebiliriz. Xbox etkinliğinde sadece üçüncü parti oyunların göstermesini öne süren oyuncuların, Sony’nin de bu yönde adım atacağını dile getirdi. Ancak bir diğer kesim oyuncu da Playstation’ın PS5 özel oyunlarını saklamayacağını dile getirdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı