Oyun

PS5 Oyunları Netflix Kadar Kolay Yükleyecek

Sony’nin yeni nesil konsolu PS5 için gelen son söylentilere göre konsol oyunları Netflix gibi hızlı yükleyecek. Çıkış tarihi değişmeyen konsol hakkında gelen her haber oyuncuları heyecanlandırıyor.

Playstation 5’in teknik özellikleri Sony tarafından açıklandıktan sonra konsol hakkında haberler ve kapasitesi konusunda da havada uçan söylentiler bitmek bilmiyor. Bugüne dek konsolun grafiklerinin ne kadar harika olacağını, gelişmiş ses sistemini ve hatta yeni konsolun kontrolcüsünün bazı ilginç patentlerini bile görmüştük. Yeni gelen söylentiler ise bu sefer konsolun oyunları yükleme hızı hakkında.

PS5 oyunları Netflix gibi hızlı yükleyecek

Sony şu anda elindeki tüm eforu sene sonu çıkış yapacak yeni nesil konsoluna adamış durumda. Önceki nesil Playstation modellerinin her zaman sağlam donanım özellikleri ve ödüllü oyunlarıyla ön plana çıkması oyuncuların PS5’e karşı olan beklentilerini arttırıyor. God of War, Marvel’s Spider-Man, Days Gone, Horizon Zero Dawn gibi yeni veya yenilenmiş markaların ilk oyunları PS4’de görmüş, yeni oyunlarını PS5’de görmek ise Playstation hayranlarını bir hayli heyecanlandırıyor. Son gelen söylentiler konsolun bu sene sonu çıkamayacağının yönünde olması oyuncuları üzmüştü fakat Sony bu söylentilerin asılsız olduğunu söyleyerek oyuncuların yüreğine su serpmişti.

PS5 Oyunları Netflix Kadar Kolay Yükleyecek
PS5 Geliştirici Kiti

PS5 hakkındaki söylentilere ise bugün bir yenisi eklendi. Yeni model bir SSD’ye sahip olacağı bilinen konsol, Kotaku’dan Jason Schreier’e göre Netflix dizileri ne kadar kolay yüklüyorsa PS5’de oyunları o kadar hızlı yükleyecekmiş. Sektörün tecrübeli ismi Jason Schreier PS5 hakkında büyüleyici şeyler duyduğunu dile getirdi ve PS5’de oyun oynamanın Netflix kadar kolay olacağını söyledi. Schreier açıklamalarının devamında Sony’nin PS5’deki oyunculuk deneyimini konsolu açıp bir iki saat oyun oynamaya vakti olmayan, kısa aralıklarla oyun oynamak isteyen oyuncular için oldukça kolay bir hale getirmeyi planladığını söyledi.

Yeni nesil oyunculuğun altın çağı olacak

Eğer bu söylentiler doğruysa tüm oyuncular için harika bir haber olabilir. Az zamanı olan oyuncular bu özellik sayesinde oyunda daha fazla zaman geçirip yükleme ekranlarında daha az zaman harcayacak. Uzun süre oyun oynayacak oyunlar ise aynı şekilde yükleme ekranlarında fazla soğumayıp oyunun keyfini daha uzun saatler sürecek. Tüm bu söylentilerine doğru çıkması durumunda yeni nesil konsollar gerçekten de oyunculuğun altın çağı olabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı