Oyun

PS5 Oyunları Yakında Duyurulacak

Sony’nin sır gibi sakladığı yeni nesil konsolu Playstation 5 için bugün heyecanlandıran bazı gelişmeler meydana geldi. Görünüşe bakılırsa Sony, her ne kadar tam bir tarih vermese de Playstation 5’e gelecek oyunların duyurusunu yakın zaman içinde açıklayacak gibi duruyor.

Playstation 5’in yenilikleriyle birlikte Playstation ailesine katılarak, beraberinde getirdiği yenilikler de Playstation markasını ileriye taşıyacak gibi duruyor. Henüz Sony resmi olarak PS5’in tasarımını duyurmamış olsa da konsolun kontrolcüsü olan DualSense’in tanıtımından ve getireceği yeni özellikler sonrası oyuncular arasında bir heyecan dalgası başlamıştı. Öyle ki çoğu oyuncu DualSense ve PS5 ile gelecek yeni özelliklerin yeni nesil oyunlarda nasıl çalışacağı hakkında gelecek haberleri dört gözle beklemeye başladı. Bugün gelen haberlere baktığımızda ise oyuncuların yeni nesil konsola gelecek oyunların duyurusunu artık çok fazla beklemelerine gerek yok gibi duruyor. Yeni bilgiler Sony’nin tam olarak belli olmayan bir tarihte yeni nesil PS5 oyunlarını duyuracağını işaret ediyor.

PS5 Oyunları Yakında Duyurulacak
PS4 özel oyunu Marvel’s Spider-Man

Sık sık yeni çıkacak oyunlar hakkında yaptığı güncellemeler ve sızıntılarla bilinen Twitter kullanıcısı Nibel, Sony Corporate Strategy toplantısında alınan bir kararı oyuncularla paylaştı. Toplantıdan alınan bilgilere bakılırsa Sony yakın zaman içinde PS5’e gelecek olan oyunlarla ilgili etkileyici bir tanıtım yapmayı planlıyor. Bu bilgi sonrası Nibel’in gönderisinin altında birçok oyuncu yeni nesilde görmek istedikleri oyunları sıraladı. Eski nesildeki oyunları reboot olarak görmeyen isteyenler oyunculardan tutun da, PS4’deki oyunların devamını ve yeni markalar görmek isteyen birçok oyuncu fikirlerini belirtti. Bakalım bu isteklerden kaçı gerçeğe dönüşecek hep birlikte göreceğiz.

Nibel’den gelen bu bilgi sonrası çoğu oyuncu Sony’nin duyurusu için ne kadar beklemeleri gerektiğini merak etmeye başladı. Hatırlayanların bileceği üzere Sony’nin önümüzdeki yaz aylarında bir dizi etkinlikler planlandığı ve bu etkinliklerin ilk ayağının Haziran ayında olacağı söyleniyordu. Etkinliğin ilk ayağında Sony’nin önce PS5’in tasarımıyla yeni bilgiler vereceğini ve konsola gelecek oyunlar hakkında bilgi vermesi bekleniyor. Oyuncular PS5 etkinliğinin Xbox’ın 20/20 etkinliğine benzer şekilde yapılacağını düşünmeye başladı bile. Her halükarda uzun zamandır beklenen PS5 oyunları önümüzdeki birkaç ay içerisinde duyurulacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı