Oyun

PS5’in Çıkış Oyunu Godfall’dan Yeni Bilgiler Geldi

Counterplay Games tarafından geliştirilen PS5’in çıkış oyunlarından biri olan Godfall’a ait ilk detaylar açıklandı. Bir Birleşik Krallık dergisine yapılan açıklamalara bakılırsa oyun PS5’in tüm özelliklerini kullanmayı hedefliyor.

Hem PS5 hem de Xbox Series X’in bu sene sonu çıkacak olmasıyla ortaya da hangi konsolun daha iyi olduğuna bir soru ortaya çıkacak. Bu sorunun cevabı kişiden kişiye göre değişecek elbet ancak kişilerin görüşlerini etkileyecek faktörlerden biri de konsollara çıkacak oyunlar. Şu anda hangi konsola hangi oyunların çıkacağı hakkında elimizde pek bir bilgi yok fakat Godfall’ın PS5’in çıkış oyunu olacağını çoktan öğrenmiştik. Counterplay Games tarafından geliştirilen ve Gearbox Software tarafından dağıtılacak olan Godfall, loot bazlı nişancı oyun türünü kılıçlarla ve diğer yakın dövüş silahlarıyla buluşturmaya karar verdiğini daha önce açıklamıştı. Godfall’ın oynanış mekanikleri hala daha bir gizem olarak kalsa da fakat Birleşik Krallık’ın Playstation dergisi oyuna ait bazı bilgileri paylaştı.

Godfall PS5’in nimetlerinden faydalanacak

Birleşik Krallık’ın resmi Playstation dergisinde yayınlanan bilgilere göre Godfall, ışın izleme teknolojisi, kısa yükleme süreleri ve düşmanların ayak seslerini sanki yanı başındaymış gibi net duymanıza olanak sağlayan 3D ses teknolojisi gibi PS5’in özelliklerinin büyük bir çoğunluğunu kullanacak. Godfall’ın savaş mekanikleri ve oynanışı ise Dark Souls, Destiny ve Monster Hunter World ile karşılaştırılarak anlatılmış. Dergide yer alan bilgilere göre oyunun yakın dövüş mekanikleri From Software’ın Dark Souls oyunlarından yola çıkılarak geliştirilmiş ve geliştirici ekipte Bungie’nin Destiny oyunlarında çalışan kişiler olduğu için bu mekaniklere Destiny 2’den aşina olduğumuz bazı özellikler düşünülerek dokunuşlar yapılmış.

PS5’in Çıkış Oyunu Godfall’dan Yeni Bilgiler Geldi

Geliştirici ekip ayrıca oynanış ve boss adı verdiğimiz tehlikeli düşmanlar konusunda Monster Hunter World’den bazı esintiler almış. Tıpkı Monster Hunter World oyununda olduğu gibi, Godfall’da bulunana bosslar da birden fazla oyuncu göz önünde bulundurularak tasarlanıyormuş. Yani eğer oyunu bir arkadaşlarınızla oynuyorsanız karşılaştığınız düşman sadece birinize odaklanmayıp ikiniz saldırılarını birden engelleyip taktiklerini ona göre geliştirebilecek. Son olarak oyunun başında oyuncuların sınıflarını belirleyecek olan üç farklı zırh tipiyle karışılacağını fakat oyun ilerledikçe bunların çeşitleneceği söylenmiş.

Godfall’un sızdırılan oynanış görüntüsü PS4’e aitmiş

Son olarak yayınlanan bilgilere göre oyunun PS5 sürümüne ait oynanış görüntüleri henüz herhangi bir basın mensubuna gösterilmemiş. Geçtiğimiz Ocak ayında sızdırılan bir oynanış görüntüsü ise oyunun PS4 sürümüne aitmiş. PS5’in çıkışına az kalmışken bakalım ilerleyen günlerde Godfall’a ait yeni oynanış görüntüleri yayınlanacak mı hep beraber göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı