Oyun

PS5’in Geriye Uyumluluğuna Dair Güzel Haberler Var

Playstation UK dergisinin Mayıs sayısında yer alan PS5’in geri uyumluluğu hakkında yeni bilgiler sevindirici haberler verdi. Yayınlanan bilgilere göre PS5 çıkışıyla beraber çok sayıda PS4 oyununun daha yüksek çözünürlükte daha yüksek FPS değerleriyle oynanabileceğini söylenmiş.

Sony geçtiğimiz günlerde önce Playstation 5’in teknik özelliklerini bir sunum ile açıklamış ve konsolun kontrolcüsü olacak olan DualSense’i de bir blog yazısıyla tanıtarak en nihayetinde bize yeni nesil konsol hakkında bilgiler vermişti. Sony’nin yaptığı sunum sırasında Playstation 5’ın PS4 oyunları için 3 farklı geriye uyumluluk desteği olacağını doğrulamıştı. Bu modlardan ilki oyunları PS4 kalitesinde, ikincisi PS4 Pro kalitesinde ve üçüncüsü de yüksek çözünürlük ve yüksek FPS değerleriyle PS5 kalitesinde oynatacak.

Playstaion 5 çıkışında 4000 oyun destekleyecek

Playstation Birleşik Krallık’da yayınlanan resmi dergisinin Mayıs sayısında, PS5’in çıkış yaptığı dönemde yaklaşık 4000’e PS4 oyununu destekleyeceği onaylandı. Dergide konuyla ilgili yer alan bölümde, “Yaklaşık 4000 PS4 oyunu PS5’in çıkışında daha yüksek çözünürlükte ve daha yüksek FPS oranlarıyla çalışacak,” açıklamasına yer verildi. Daha önce 1000 olarak açıklanan sayının 4000’e çıkması şüphesiz birçok oyuncuyu memnun etmiştir. Sony bu sayının yapılan testlerden sonra artacağını belirtmişti. Yani şu anda 4000 olan bu sayı ilerleyen aylarda daha da artabilir.

PS5'in Geriye Uyumluluğuna Dair Güzel Haberler Var

Bu haber PS4 zamanından beri Sony’den bir geriye uyumluluk atağı bekleyen ve sonunda PS5’de göreceğimiz özelliği bekleyen oyuncular için harika bir haber oldu diyebiliriz. Hele ki oyunların PS4’de çalıştıklarından daha yüksek oranda bir çözünürlükte daha yüksek FPS ile çalışacak olması performans anlamında bambaşka bir deneyim yaşatabilir. Fakat bu haber bahsi geçen 4000 oyunun yeni konsolun özelliklerinden faydalanarak çalışacak olması anlamına da gelmiyor. Bu oyunlardan bazıların PS4’de çalıştıkları özellikle çalışacak ve kimisi de PS5’in nimetlerinden faydalanarak üstünde bir performans ile çalışacak.

PS5 bu sene sonu kullanıcılarla buluşacak

Sony korona virüsü sebebiyle erteleneceği söylentiler dolaşan PS5’in herhangi bir erteleme yaşamadan planlandığı şekilde 2020’nin son günlerinde çıkış yapacağını açıklamıştı. Hatta bu dönemde sadece PS5 değil, ezeli rakibi Microsoft’un yeni konsolu Xbox Series X’de aynı tarihte herhangi bir gecikme yaşamadan çıkış yapacak ve ortaya güzel bir rekabet çıkacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı