Oyun

PS5’in Yeni Korku Oyunu Quantum Error Duyuruldu

TeamKill Media birinci şahıs nişancı korku oyunu Quantum Error’ın PS5 için geliştirilme aşamasında olduğunu duyurdu. Oyun sadece PS5’e değil, PS4’e de çıkış yapacak.

Bugüne dek dev teknoloji şirketi Sony, Playstation 5’in sistem özellikleri dışında bilgi vermekten çekindi. Şirket ne yeni nesil konsola gelecek birinci parti oyunları açıkladı ne de konsolun tasarımına dair en ufak bir bilgi verdi. Ancak Sony’nin bu tutumu üçüncü parti oyun geliştiricilerinin PS5 için geliştirdikleri oyunları duyurmaktan caydırmadı. İlk olarak Counterplay Games geliştirdikleri Godfall adındaki oyunu PS5 için duyurarak konsolun ilk oyunu duyurmuştu. Bugün de TeamKill Media konsolun ilk korku oyunlarından biri olacak olan Quantum Error’u duyurdu.

Quantum Error PS5’e geliyor

Oyuna geçmeden önce TeamKill Media hakkında bir takım bilgileri tazeleyelim. 2016 yılında kurulan firma daha önce PC ve PS4 platformu için Kings Of Lorn: The Fall Of Ebris adında hayatta kalma korku türünde bir oyun ile karşımıza çıkmıştı. Kings of Lorn: The Fall Of Ebris oyuncular tarafından bilinen bir oyun olmayı başaramamış ve eleştirmenlerden de karışık notlar almıştı fakat bu Quantum Error hakkında ön yargılı olmak anlamına gelmiyor. Aşağıdan izleyebileceğiniz fragmanı ilk olarak sizlere Dead Space havası verse de, zombi-vari canavarlarla çatıştığımız kozmik korku havası bu noktada oyunu Dead Space’den ayırıyor.

Quantem Error’un her ne kadar fragmanı kısa olsa da PS5 için doğrulanmış ilk korku oyunlarından biri olması heyecan verici. Eğer Quantum Error dikkatinizi çektiyse fakat PS5 almayı düşünmüyorsanız oyunun PS4’e de çıkış yapacağını fakat yeni nesilde oyunun daha güzel gözüküp daha akıcı olduğunu hatırlatalım. Şu anda elimizde oyun hakkında pek fazla bilgi olmasa da önümüzdeki aylarda Quantum Error’un çıkış tarihi, PS5 üzerinde oynanış görüntüleri gibi bilgilerle karşılaşabiliriz. Tabi bu görüntüleri görmeden önce Sony’nin PS5’i düzgün bir şekilde basına tanıtması gerekiyor. Belki Quantum Error istediğimiz PS5 bilgileri için vesile olabilir.

Quantum Error PS5’in ilk korku oyunu değil

Quantum Error’ın PS5 için duyurulan ilk oyunu olmamasını sebebi daha önce Martha is Dead’ın duyurulmasıydı. Yeni nesil konsolun donanım özelliklerini foto-realist grafiklerle kullanacak olan Martha is Dead yeni nesil için duyurulan ilk korku oyunu olmuştu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı