Oyun

PUBG Günlük Oyuncu Verileri Düşüyor Mu?

Oyun dünyasının en güçlüleri arasında yer alan PUBG, bu defa düşüşü ile dikkat çekti. Veriler ışığında son dönemde düşüş yaşayan oyun, sevenlerinin artık oyuna ilgisinin kalmadığı şeklinde yorumlandı. Ancak halen üst sıradaki yerini korumakta.

Kasım’da 10. Sezon Sinyali Verilmişti

Dünya genelinde oyun dünyası büyük bir hızla gelişmekte. Neredeyse her geçen gün yeni bir oyunun çıktığına şahit olmaktayız. Ancak her oyun uzun soluklu olmamakta, birçoğu için hikaye çok çabuk bitmekte. PUBG oyunu ise biten 9 sezonu ile en çok oynanan oyunlar arasında yer almakta. Son dönemde ise oyunun kullanıcı sayısında meydana gelen gerileme, verilere yansımış durumda.

PUBG oyunu, oyun dünyasının liderliğini elinde tutan oyun olarak dikkat çekmekte. Her ne kadar sayılarda gerileme görülse de 9. Sezonunu tamamlayıp 10. Sezonuna başlayacak olan oyun halen ilk sırada yerini almakta. 2017 yılına nazaran her geçen yıl oyuncu sayısını artırsa da günlük oyuncu verileri, 2017 yılına doğru geri dönmüşe benzemekte.

3 Milyonun Üzerinde Oyuncu İle Rekor Sahibi Bir Oyun

Rekor üstüne rekor kıran PUBG mobil oyun, Battle Royale oyunu olmasıyla bilinmekte. Steam üzerinden oynanan ve mobil için ücretsiz olan oyun, PC’den oynanmak istediğinde ise maalesef ücretli haliyle oyuncuların karşısına çıkmakta.

Kasım ayında 10. sezonunun başlaması beklenen oyundaki yaşanan kan kaybı, oyunun geliştiricilerini düşündürmekte. Ancak halen 3 milyonun üzerinde oyuncu kitlesi olduğu düşünüldüğünde yeni bir oyun için zamanın olduğunu söylemek yanlış olmaz. Platforma çıktığı andan itibaren birçok rekor kıran oyun, zamanla oyuncuların sıkılıp farklı oyunları denemesinin önüne geçememişe benziyor.

Dünyanın en çok satan 10 oyunu sıralamasında yerini koruyan oyun, bir hayatta kalma mücadelesinin yaşandığı bir platform. PUBG olarak ün salan ve Player Unknown’s Battle Grounds açılımına sahip oyun, 3 milyondan fazla oyuncusu bulunmasına rağmen yeni verilere göre son bir ayda aynı anda online takipçi sayısı 1.8 milyon civarında. Bunun nedenleri arasında Epic Games’in Fortnite oyununun beklenmedik yükselişi de bulunmakta.

Hile Yapana Mahkeme

Ancak oyunun gerilemesindeki asıl neden Beta sürümünün bir yıldan fazla devam etmesi. Tam sürüm için bekleyen PUBG severler, Fortnite oyununu canlandırmış görünmekte. Ayrıca PUBG, hile yapan kullanıcılar için mahkemeye verme sürecine başvurmakta. Bu nedenle oyuncu kaybı da kaçınılmaz olmakta.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı