Oyun

PUBG Mobile Oynamak Tutuklanma Sebebi mi? Hindistan’da Öyle…

PUBG Mobile Oynamak Tutuklanma Sebebi mi? Hindistan’da Öyle…

Evet yanlış duymadınız. Hindistan’da PUBG Mobile oynamak tutuklanmanıza hatta cezaevine gönderilmenize neden olabiliyor. Kısa bir zaman önce Hindistan hükümeti, çocuklarda çok ciddi bağımlılık yaptığı gerekçesi ile PUBG Mobile oynanmasını yasakladı.

Tüm dünyada milyonlarca kişinin soluksuz oynadığı oyunların başında yer alan PUBG, geçtiğimiz aylarda Hindistan’da yasaklanmıştı. Hindistan’ın Ahmedabad kentinde yaşanan olayda, umuma açık bir alanda 4 çocuk bu yasağı deldi. Birlikte PUBG Mobile oynayan çocuklar, polis tarafından gözaltına alındı.

PUBG Mobile Oynamak Tutuklanma Sebebi mi? Hindistan’da Öyle…

Ailelerde Bu Kararı Destekliyor

Hindistan hükümet yetkililerinin yaptığı açıklama da PUBG oynayan kişilerde, çok yüksek bir oranda dikkat eksikliği ve antisosyalleşme görüldüğünü, bu sebepten dolayı ise yasaklanmasına karar verdiklerini belirtti. Bu duruma özellikle veliler çok sevindi. Saatlerce PUBG oynayan çocuklarından oldukça şikayetçi olan aileler, hükümetin vermiş olduğu kararı desteklediklerini açıkladı.

Battle Royale tarzı bir oyun olan PUBG, oyun dünyasında rekor üstüne rekor kırıyor. Steam adındaki platform üzerinden, anlık on binlerce kişinin aynı anda oynayabiliyor. Ancak PUBG, türünün tek örneği değil. Bu tarz birçok oyunun olduğuna dikkat çeken uzmanların, yasaklamanın çare olmayacağını belirtiyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı