Oyun

PUBG Mobile PC Kasma Sorunu ve Çözümü

Bu sorundan etkilenen oyuncuların sorunu nasıl çözebileceklerine dair bilgileri derledik.

PUBG Mobile Sorunu

PUBG Mobile, Android ve iPhone telefonlarda milyonlarca oyuncusu olan oldukça popüler bir mobil oyundur. Bilgisayardan oynarken yaşanan bir sıkıntı olan oyunun kasmasından hem oyuna yeni başlayanlar hem de eski oyuncuların ortak problemi olmaktadır.

Kimi oyuncular rekabet amacıyla ve oyunda çok daha rahat hareket edebilmek adına PUBG Mobile tarzındaki oyunları bilgisayara yükleyip oynamak istiyorlar. PUBG Mobile PC indirmek için emilatörler kullanılmaktadır.

Bu sorundan kurtulabilmek için yapılacak ilk şeylerden biri ekran kartı, emilatör ve oyun ayarlarını en düşük seviyeye getirmek. Sonra da arka planda çalışan uygulamaları kapatmak. Son olarak da emülatörün güncel olduğundan emin olmak.

Emilatör ayarları

Bütün Mobile oyunlar “Blue Stacks” sayesinde bilgisayardan oynanabilmektedir. Bu programların da kendi ayarları bulunuyor. Tam bu noktada da emilatör ayarlarınızı düşürmeniz gerekmektedir. Çünkü cihazınızı program yerine oyun yormalıdır. Blue Stacks içerisinde size bu ayarları nasıl yapabileceğinizi anlatır.

Oyun Ayarları

PC ya da Mobil Oyun fark etmeksizin cihazınız oyun açıkken fazlasıyla kasıyor ise problem oyun ayarlarınızda olabilir. Bu çoğunlukla ayarların cihazınızın kaldıramayacağı derecede olmasından kaynaklanabilir. Bu sebepten dolayı oyun ayarlarını düşürmeyi denemelisiniz. Oyun ayarlarını düşürürken direk en düşük seviyeye almaya gerek yoktur. İlk olarak orta dereceye alın ve oyunu çalıştırın. Kasma sorunu hala devam ediyorsa en düşük seviyeye alıp deneyin fakat hala daha sorun devam ediyorsa diğer yöntemleri de uyguladığınızdan emin olun.

Arka Planda Çalışan Uygulamalar

Crome, Safari, Firefox ya da diğer programlar, arka planda çalışırken haddinden fazla bellek ve işlemci gücü tüketebilir. Bu da oyununuzun kasmasına sebebiyet verir. Bu programları kapatmak için Görev Yöneticisi içerisindeki Ayrıntılar seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Bu kısımda arka planda çalışan tüm uygulamalar yer alır. Ve daha da fazlası bu programların anlık olarak bellek ve işlemci gücünü ne kadar tükettiğini de size gösterir.

Oyun Güncellemesi

Mobil oyunlar hata düzeltme, sistem iyileştirmesi ya da yeni içerikler için düzenli olarak güncelleme almaktadır. Bu aynı zamanda emilatörlere de güncelleme geliyor demektir. Tam da bu noktada emilatörlerin bir çoğu yeni bir güncelleme olduğu konusunda hatırlatma yapıyor. Ama si yine de oyuna her giriş yaptığınızda bu güncellemeleri kontrol edin. Çünkü kasma sorunlarının pek çoğu güncellemelerin yapılmamasından kaynaklıdır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı