Oyun

PUBG’nin Beklenen Özelliği Sonunda Oyuna Geliyor

Battle royale türünün lider oyunlarından olan PlayerUnkown’s Battlegrounds’ın oyuncular tarafından uzun süredir beklenen modu sonunda oyuna eklendi. Önümüzdeki hafta gelecek olan güncelleme ile birlikte oyuncuların uzun zamandır istediği Dereceli mod (Ranked) sonunda oyuncularla buluşacak.

PlayerUnkown’s Battlegrounds ya da herkesin bildiği şekilde PUBG, ilk çıktığı zaman günümüz battle royale furyasını başlatan oyun olmuştu. O dönemde Counter Strike: Global Offensive, Tom Clancys Rainbow Six Siege gibi oyunlardan sıkılan oyuncular için taze kan olamyı başaran PUBG’den sonra birçok battle royale oyun piyasaya çıkmış fakat başarılı olamamıştı. PUBG’den sonra gelen en başarılı iki yapım tahmin edebileceğiniz üzere Epic Games’in Fortnite’ı ile Infinity Ward’ın Call of Duty: Warzone’u. Her ne kadar üç oyunun da farklı kitleleri olsa da geliştiriciler oyuncu sayısını kaybetmemek ve yükseltmek için her hafta düzenli olarak hem ana platformlardaki hem de mobil platformlardaki oyunlarını güncellemeye devam ediyor.

PUBG’nin Beklenen Özelliği Sonunda Oyuna Geliyor

PUBG her ne kadar çıkışında büyük bir sükse yaratmış olsa ve oyuncu sayısını katlayarak arttırsa da oyuncular oyunda bir dereceli maç modu olmadığı için geliştiricilere bu yöndeki isteklerini iletiyorlardı. Ve görünüşe bakılırsa aradan geçen üç sene sonunda PUBG sonunda oyuncuların istediği dereceli maç moduna kavuşuyor. PUBG’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklama ile dereceli maç modunun yeni ödüllerle birlikte 26 Mayıs tarihinde oyuna ekleneceği doğrulanmış oldu.

Az önce de belirttiğimiz gibi, PUBG battle royale türünün popüler olmasında öncü olsa da dereceli maç modu olmaması oyunu eğlenmekten ziyade başarılı olmak için oynayan oyuncular için büyük bir eksik olarak görülmüştü. Piyasada PUBG’ye rakip olarak gözüken diğer battle royale oyunlarının dereceli maç modunu içermesi ve üç senedir piyasda olan PUBG’nin içermemesi oyunun bir miktarda oyuncu kaybetmesine yol açmıştı. Dereceli maç modunun PUBG’ye yeni bir dinamik ekleyeceğine şüphe yok hatta belki kaybettiği oyuncuları bile geri kazandırabilir. Son olarak geliştiricilerin duyuru yazısında yazdığı ödüllerin henüz ne olduğu bilinmiyor fakat oyuncular oldukça cazip ödüllerin kendilerini beklediğini düşünmeye başladı. Bakalım PUBG’nin dereceli maç modu beklenen etkiyi gösterecek mi hep birlikte göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı