Oyun

PUBG’ye Beklenen Özellik Sonunda Geliyor

PUBG’nin 6.2 güncellemesi ile birlikte oyuncuların merakla beklediği çapraz platform takım desteği sonunda geliyor. PS4 ve Xbox One kullanıcılarını bir araya getiren bu Cross-Party Play özelliği ile birlikte iki farklı konsol oyuncuları artık aynı takım içinde yer alabilecek. PC platformu ise hala daha tek platform olarak yoluna devam ediyor.

Oyunu konsol üzerinden oynayanların ve takip edenleri bileceği üzere geliştiriciler, geçtiğimiz Ekim ayında iki konsol oyuncularının birbirleriyle aynı haritada üzerinde rekabet etmesine olanak sağlayan çapraz platform desteğini getirmişti. Aynı maçta oynamak her ne kadar oyuncuları mutlu etse aynı ekipte yer alamamaları bir eksi olmuştu. O günden beri bu özelliğin gelmesini bekleyen oyuncular hemen public test serverlarına bağlanıp farklı konsoldaki arkadaşlarıyla oyunun keyfini sürebilir. Arkadaşlarınızı takıma davet etmek için sahip oldukları Xbox Live Oyuncu Etiketini veya PSN kullanıcı adını aratmaları yeterli.

PUBG’ye Beklenen Özellik Sonunda Geliyor
8vs8 Takım Ölüm Maçı

Peki ya PC platformu?

Çapraz platformun konsollar arasında mümkün olmasının ardından akıllara PC için de gelecek mi sorusu gelmiyor değil. Fakat bu durum iki platformun sahip olduğu kontrol mekanikleri sebebiyle pek mümkün görünmüyor. Nişan almanın ve buna bağlı yeteneklerin önemli olduğu PUBG gibi bir oyunda fare ve klavye ile oynayan oyuncuları konsol kontrolcüleriyle oynayan oyuncularla aynı maça koymanın pek adil olacağını söylenemez.

6.2 güncellemesi ayrıca uzun zamandır gelmesi öngörülen, 7 farklı harita üzerinde gerçekleşebilecek 8’e 8’lik bir Takım Ölüm Maçı (Team Deathmatch) modunu da oyuna ekliyor. Oyunda kullanılan el bombası, flaş bombası, sis bombası gibi fırlatılabilir bombalarda da değişikliğe giden geliştiriciler ayrıca Karakin haritasının eşya düşme oranlarında da değişikliğe gitmiş. Artık sağlık paketleri daha kolay bulunurken, keskin nişancı tüfeklerini bulmak zorlaşacak.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı