Oyun

Quake II’nin NVIDIA RTX Güncellemesi

Quake II oyununa RTX özelliği geldi.Quake II RTX’in, NVIDIA ile ışın takibi yeniliği, son oyunlarından çok daha farklı. 1997’lerin popüler oyunu Quake II, Ray Tracing özelliğinin gelişmiş versiyonu olan Path Tracing ile oyun severlerin gözlerini doldurmaya devam ediyor! Klasiklerden olan Quake II oyunu, gerçek zamanlı ışın izleme ile de yenilendi! Orijinal ilk üç seviyede Strogg medeniyetini geçmeye çalışırken gerçekçi yansımaları, gölgeleri ve küresel ışık sisteminin ayrıcalıklarının farkına sizler de varacaksınız!

DSOGames, NVIDIA’nın “Lightspeed Studios” tarafından “oyun yenileme programı” üzerinde yaptığı çalışmalarına liderlik etmesi için üretici kiraladığını ortaya çıkarttı. Bu çalışmalar genellikle klasik oyunlara RTX ışın takibi özelliği şeklinde. GPU üreticisi NVIDIA, hangi klasikleşmiş oyunların sırada olduğu konusunda, şaşırtıcı biçimde utangaç bir tavır sergiliyor. Sıradaki oyununu ise “bildiğiniz ve sevdiğiniz” bir oyun olarak duyurdu. Bu ipucu yeterli olmasa da oyunseverler için umut vaat ediyor.

Lightspeed, şu anda Quake II RTX remastering’i üzerinde çalışıyor. Video oyunları konusunda adeta bir deha olan şirket bildiğimiz üzere, Half – Life 2 ve Çin’in tek limanı olan Süper Mario Galaxy gibi pek çok oyunu Android’e ve NVIDIA Shield cihazlarına getirmekle ilgileniyordu.

NVIDIA’nın sık yapmış olduğu ışın takibi güncellemeleri bu piyasada hayret verici bir durum değil. Şirket artık zaten GeForce RTX ekran kartlarını, 3. şahıs geliştiricilere ihtiyaç duymadan da satabilir. Bu da, oyun sektörünü en anlamlı kılan meselelerden. Quake II ‘nin ışık efektleri henüz yeniyken bile, oyunu satış noktası haline getirmekte ana adaydı. NVIDIA, önümüzdeki günlerde muhtemelen günümüz teknolojilerine uygun modern versiyonlar için vitrin arayışına girecek.

NVIDIA’nın GeForce RTX gücünü Quake II gibi; Cyberpunk 2077 , Minecraft, Call of Duty, Modern Warfare, Watch Dogs: Legion , Control, Wolfstein , Youngblood, Bloodlines 2, Dying Light 2, Justice Online, Atomic Heart, Metro Exodus, Tomb Raider, Reflections, Fantasy XV ve pek çok oyunu gerçek zamanlı Ray Tracing ürünü ile deneyimleme fırsatı bularak sinema kalitesinde oyun oynayabileceksiniz.

NVIDIA’nın RTX ve oyun tutkunlarını memnun edecek versiyonlarını merakla beklemekteyiz. Sizler de GeForce RTX kullanıcısıysanız, deneyimlerinizi paylaşmak için yorumlarda buluşabilirsiniz!

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı