Oyun

Quantic Dream Oyunları Steam’e Geliyor

Playstation ile olan anlaşma sona erince Quantic Dream, üç büyük oyununu Epic Games Store’a özel olarak PC’ye getirmişti. Epic Games ile olan anlaşma da bitince bugün Beyond: Two Souls, Heavy Rain ve Detroit: Become Human’ın Steam sayfaları açıldı.

Quantic Dream yetkilileri oyunlarının sadece Playstation ile sınırlı kalmamasını istemiş ve oyunlarını birden çok platforma çıkarmak istediklerini dile getirmişti. Amaçlarını gerçekleştirmek için de bundan yaklaşık bir sene önce NetEase ile sıkışan Playstation ile özel oyun anlaşmasını bozarak çoklu platform ilk adımı atmıştı. Bu bağlamda iki şirket Epic Games Store ile el sıkışmış ve Detroit: Become Human, Heavy Rain, Beyond: Two Souls platformunun çıkış oyunları olmuştu. Bu üç büyük Playstation oyununu PC’de görmek her ne kadar çoğu oyuncuyu mutlu etse de oyunların Steam’de yer almaması çoğu kişiyi birazcık sinirlendirmişti.

Quantic Dream Oyunları Steam’e Geliyor

Ancak bu durum da değişerek bu sabah saatlerinde Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls ve Heavy Rain’in Steam’e geleceği duyuruldu ve üç oyunun da Steam sayfaları açıldı. Bir yıl boyunca Epic Games Store’a özel olan oyunların Steam’e gelmesi bir kısım oyuncuyu şaşırtmamıştı çünkü hem geçtiğimiz hafta Steam’in veri tabanında Beyond: Two Souls gözükmüştü hem de Epic Games’in anlaşma yaptığı oyunlar genelde platform üzerinden yalnızca 1 sene özel olarak kalıyordu. Listelemeler ve ihtimaller artık bir köşede dursun, Quantic Dream bu üç oyunun da 18 Haziran’da erişime açılacağını duyurdu.

12 yıldır Playstation çatısı altında özel oyun yapma anlaşması olan bir şirketin bu durumdan sıkılıp çoklu platform hedefi istemesi ve bunu hemen ardından Epic Games ile yine özel oyun anlaşmasına girmesi ne kadar doğruydu tartışılır. Quantic Dream yöneticilerinin ilk başta oyunlarını Steam yerine daha önce adı sanı duyulmamış yeni bir platformda çıkarmak istemelerinin sebebi gerçekten tartışmaya açık bir mevzu. Ancak her halükarda Detroit: Become Human, Heavy Rain, Beyond: Two Souls Steam’e çıkış yaptığında beraberin büyük bir de başarı getirecek, ona hiç şüphe yok. Steam’in oyun platformu konusunda lider olduğunu, Metro: Exodus, Borderlands 3 gibi çoğu oyuncunun oyunları Steam’den almak için beklemesini ve salgın nedeniyle herkesin evde kalması gerektiğini düşünürsek oyunların Steam satışları şirketin cebini dolduracak gibi duruyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı