Oyun

Rainbow Six Siege Anlık Oyuncu Rekoru Kırdı

Ubisoft’un 2015’de piyasaya sürdüğü sevilen taktiksel nişancı oyunu R6: Siege, Steam üzerinde kendi rekorunu yeniledi. Bir sektör analisti, Siege’ı uzun vadeli başarının faydalarını gösteren harika bir örnek olduğunu dile getirdi.

2015’in Aralık ayında çıkış yaptığında kendine bir kitle toplamayı başaran ve bu kitleyi her üç ayda bir gelen operatör adı verilen karakterler, haritalar, grafik ve oynanış iyileştirmeleri ve sayısız yeni özellikle arttırmayı başaran Ubisoft, oyunun marka değerini oldukça ileriye taşımıştı. Benji-Sales adlı bağımsız bir video oyun sektörü analisti dün akşam saatlerinde Twitter üzerinden oyun hakkında bir tweet attı. Attığı tweette, Rainbow Six: Siege’ın Steam üzerinde 180,000 anlık oyuncu sayısına ulaşarak çıkış yaptığı günden beri en iyi gününü geçirdiğini ve bu sayıya uPlay ve konsol hesaplarının dahil olmadığı ekleyerek bu sayısının çok daha üst seviyelerde olabileceğini vurguladı.

Rainbow Six Siege Anlık Oyuncu Rekoru Kırdı
İki operatör, Ash ve Mira

Siege büyümeye devam ediyor

Steam’deki 24 saat içinde en çok oynanan oyunlar listesinde, Counter-Strike: Global Offensive 896,092, Dota 2 647,060, PUBG 584,139 ve Grand Theft Auto V 228,023 oyuncu ile görülürken, Siege’ın net olarak 180,463 oyuncu ile listenin beşinci sırasında yer aldığı görülüyor. Bu sayılara ek olarak, ücretsiz hafta sonu etkinlikleri de hesaba katıldığında, Ubisoft Rainbow Six Siege’ın 50 milyon oyuncuya ulaştığını açıklamıştı.

Hala daha gelişmeye devam eden oyun, şu sıralar 5. Yıl 1. Sezonu ile oyuncuları heyecanlandırmaya devam ediyor. Birbirine zıt iki yeni karakter, harita ve operatör yenilenmesi ile güncellenmeye devam eden oyunun ayrıca PlayStation 5 ve Xbox Series X üzerinden de çapraz jenerasyon desteği ile oynanabilir olacağını belirtelim. Son olarak, PC, PS4, PS5, Xbox One, ve Xbox Series X’e gelecek olan Rainbow Six: Siege’ın yan oyunu Rainbow Six: Quarantine’nın hala daha yapım aşamasında olduğunu ve net bir çıkış tarihi olmadığını belirtelim.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı