Oyun

Rainbow Six Siege Operation Steel Wave Tanıtıldı

Ubisoft, 5. Yılına giren Rainbow Six Siege’ın yeni sezonu olan, Ace ve Melusi isimli iki yeni operatörü oyuna ekleyecek Operation Steel Wave sezonunu duyurdu. Yeni sezon ile birlikte sadece iki yeni operatör eklemekle kalmayan Ubisoft ayrıca yenilenmiş bir Ev haritası ve bazı karakterlerde yaptığı dengeleme çalışmalarının oyuna ekleneceğini açıkladı.

Şu sıralar Apple ve Google ile marketlerinde bulunan bir kopya oyun için davalık olan Ubisoft, Rainbow Six Siege’ın yeni sezonu Operation Steel Wave’ı tanıtmaktan geri kalmadı. Yeni sezonla birlikte güçlendirilmiş duvarları açabilen bir hard-breacher olan atak operatörü Ace ile birlikte atak oyuncularını özel cihazıyla rahatsız eden üç hızlı Melusi adında yeni bir defans operatörü oyuna eklenecek. Ayrıca yeni sezon ile birlikte Rainbow Six Siege’ın ilk haritalarından olan Ev haritasının yenilenmiş hali de oyuncularla buluşacak. Fakat bu haritanın gelir gelmez dereceli maç havuzuna eklenmeyeceğini söyleyelim. Harita dışında bazı operatör dengelemeleri de yeni sezon ile birlikte oyuna eklenmiş olacak.

Operation Steel Wave ile birlikte gelecek olan operatörlerden biri Ace. S.E.L.M.A. Aqua Breacher adını verdiği bir cihazıyla birlikte güçlendirilmiş duvarları açabilen Thermite, Hibana ve Maverick gibi hard-breacher rolünü üstlenen bir operatör olacak. SELMA adındaki bu cihaz uzaktan patlatılabilir yüzeylere fırlatılan ve fırlatıldığı yere yapıştıktan bir süre sonra patlayarak oyunculara yeni bir açı veya giriş noktası oluşturabiliyor. Yapı olarak Hibana’nın cihazına benzeyen SELMA, daha hızlı olması sebebiyle atak oyuncuları tercih edilecek gibi duruyor çünkü duvarları açmayan çalışan operatörleri durduran Bandit, Mute gibi karakterlere tepki verebilmeleri için daha limitli bir süre verecek.

Yeni sezon ile gelecek bir diğer operatör ise Melusi. Ubisoft, Operation Para Bellum’dan oyuna eklenen Alibi’den bu yana üç hızlı bir defans operatörünü oyuna eklememişti fakat Melusi hem cihazıyla hem de hızıyla defans tarafının gücüne güç katacak gibi duruyor. Banshee Sonic Defense isimli bir cihazı olan Melusi, atak oyuncuları rahatsız edecek. Yere ve duvara koyulan bu cihaz yaydığı sonik dalgalar ile hem atak oyuncularının hareket hızını azaltıp onları rahatsız edecek, hem de defans oyuncularına yakında bir düşman olduğunun sinyalini verecek. Melusi’nin şimdiden sürekli savunulan odaya agresif ve hızlıca saldıran takımlara karşı tercih edileceğini söyleyebiliriz. Üç hızı ve güçlü silahı da cabası.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı