Oyun

Rainbow Six: Siege Oynaması Ücretsiz Olabilir

Geçtiğimiz günlerde kendi anlık oyuncu rekorunu kıran R6: Siege’in oyun yöneticisinden önemli açıklamalar geldi. Yapılan açıklamalarda oyunun ileride oynaması ücretsiz olabileceğini fakat önce çözülmesi gereken bir smurf hesap vakası olduğunu dile getirildi.

Geçtiğimiz haftalarda Rainbow Six: Siege’ın profesyonel takımlarının şampiyonluk için yarıştığı ve yeni yılla birlikte oyuna gelecek yeniliklerin tanıtıldığı Ubisoft’un Six Invitational 2020 etkinliğinde, Siege’ın önde gelen geliştiricilerden Leroy Athanassoff ile bir röportaj gerçekleştirildi. Oyunun oynaması ücretsiz olup olmayacağı sorulduğunda Athanassoff ilginç bir yanıt vererek kendisinin oyunun ücretsiz olmasını istediğini ve Siege’ın arkasındaki geliştirici ekibinin çoğunun da kendisiyle aynı fikirde olduğuna inandığını belirtti. Oyunun bir noktada ücretsiz olmasını ve daha çok insana ulaşmasını istediklerini fakat bu kararın sadece kendilerine bağı olmadığını, şirket genelinde alınması gereken bir karar olduğunu dile getirdi.

Rainbow Six: Siege Oynaması Ücretsiz Olabilir

Önce çözülmesi gereken bir sorun var

Leroy Athanassoff daha sonra oyunu bedava yapmanın parayla satmaktan daha karmaşık bir olay olduğunu söyledi. Başarılı bir oynaması ücretsiz oyun için öncelikle oyunun özelliklerinin bazılarının mükemmel olmasını gerektiğini, bu özelliklerden birinin de smurf hesaplara karşı alınan bir çözüm olduğunu altını çizerek vurguladı. Smurf hesabın ne olduğunu bilmeyen için kısaca özetlemek gerekirse, uzun süre oynadığınız ve yüksek derecelerde belli bir seviyeye geldikten sonra yeni bir hesap alıp daha düşük yetenek seviyesindeki oyunculara karşı oynayıp adil olmayan bir rekabet ortamı yaratmak anlamına geliyor diyebiliriz.

Smurf hesaplar hakkında net konuşan Athanassoff, bu durumun oyuncular için eşit olmayan bir ortam yarattığını ve mümkün olduğunca önüne geçilmesini söyledi. Geliştirici ekibin içindeki oyuncu davranışlarıyla ilgili çalışan insanların smurf hesaplar konusunda bazı çözümler ürettiğini de belirten tecrübeli geliştirici, problemin Diamond (en yüksek) oyuncularının Copper (en düşük) oyunculara karşı maç oynayabildiği olduğunu söyledi.

Rainbow Six: Siege Oynaması Ücretsiz Olabilir

R6: Siege’ın derecelendirme sistemi şu anda büyük çoğunluğu maç kazanma yüzdenize bağlı şekilde size MMR puanı verip bu puana göre Copper, Bronze, Silver, Gold, Plat, Diamond ve Champion gruplarından birine atıyor. Athanassoff ve geliştirici ekip, yetenek bazlı gruplandırma yaparken daha fazla oyun için istatistiği dikkate aldıkları bir çözüm üzerinde çalışıyor.

Taktiksel nişancı oyunu Rainbow Six: Siege sahibi değilseniz ve almayı düşünüyorsanız, oyunun şu anda Steam’de %60 indirimle 41,19 TL olduğunu hatırlatalım.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı