Oyun

Rainbow Six Siege’ın Geliştirilmesi Yavaşlayabilir

Ubisoft’un son yıllardaki en başarılı yapımlardan biri olarak gösterilen Rainbow Six Siege, corona virüsü engeline takılabilir. Aldığı güncellemeler sayesinde ayakta duran oyunun geliştirilme süreci yavaşlayabilir.

Son yıllarda çıkardığı oyunların birbirine benzemesiyle eleştirilen Ubisoft’un, 2015 yılında çıkışını gerçekleştiren taktiksel nişancı oyunu Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, ülkemiz oyuncularının da aralarında bulunduğu dünya çapında oldukça büyük bir kitle toplamayı başarmıştı. Piyasada Counter Strike: Global Offensive, Overwatch ve diğer nişancı oyunlarının aksine daha yavaş ve daha taktiksel bir oyun anlayışına sahip olan oyun, Ubisoft tarafından her üç ayda bir aldığı büyük güncellemeler ile ayakta kalmayı başarıyordu.

Corona virüsü Ubisoft’u eve kapattı

Tüm dünya genelinde etkisini giderek arttıran corona virüsü sebebiyle Rockstar Games, Electronic Arts, CD Projekt Red gibi şirketler daha önce de bahsettiğimiz üzere evden çalışma kararı almıştı. Ubisoft da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile evden çalışma politikası izleyeceklerini duyurarak diğer şirketlerin arasına katılmıştı. Alınan bu kararlar sonrası çıkacak olan veya güncellenmeye devam eden oyunların durumu merak konusu olmuştu. CD Projekt RED, senenin en çok beklenen yapımlarından olan Cyberpunk 2077’nin bu karardan etkilenmeyeceğini ve belirtilen çıkış tarihinde oyuncularla buluşacağını söylese de işler Rainbow Six Siege için biraz değişebilir.

Rainbow Six Siege’ın Geliştirilmesi Yavaşlayabilir
Oyuna Y5S1 güncellemesi ile gelen Iana

Ubisoft evden çalışma kararı aldığını duyurduktan sonra bu kararın Rainbow Six Siege’in geleceğini etkileyebileceğini söylemişti. Bu duyuru sonrası Rainbow Six Siege resmi Twitter hesabından, “Rainbow Six Siege’in günlük oyun deneyiminde bir değişiklik söz konusu olmasa da küçük çaptaki güncellemelerin kesileceği tahminlerimiz arasında yer alıyor fakat bu mevcut güncelleme ile gelecek olan içerikleri etkilemeyecek. Alınan bu kararın gelecekte yayınlanması planlanan içerikler üzerindeki etkisini değerlendireceğiz ve güncellemelere ait zaman çizelgesinde meydana gelebilecek değişiklikler konusunda topluluğumuzu haberdar edeceğiz,” açıklamasını yaptı.

Rainbow Six Siege 5. yılına güncelleme ile girdi

Oynayanların bileceği üzere Rainbow Six Siege geçtiğimiz günlerde 5. yılına Operation Void Edge güncellemesi ile girmişti. Oryx ve Iana adında iki yeni oyuna ekleyen güncelleme ile ayrıca Oregon haritası yenilenmiş, oyunda bulunan operatörlerin ekipmanlarında bazı değişiklikler yapılmıştı. 5. yılın ilk güncellemesi planlanan tarihte çıkış yapmış olsa da bakalım ikinci büyük güncelleme tarihinde bir değişiklik olacak mı göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı