Oyun

RDR 2 Sokak Fotoğrafçılarının Yeni Uğraşı Oldu

Rockstar Games’in ödüllü oyunu Red Dead Redemption 2, korona virüsü sebebiyle karantinada olan fotoğrafçıların yeni adresi oldu. Bir grup sokak fotoğraçısı, karantinada zaman geçirmek için Red Dead Redemption 2 üzerinden sanal sokak fotoğrafçılığı yapmaya başladı.

RDR 2 Sokak Fotoğrafçılarının Yeni Uğraşı Oldu
Craig Whitehead

Herkesin bildiği üzere COVID-19 olarak da bilinen korona virüsü salgını sonrası birçoğumuz evlerimizde karantinaya girmek zorunda kaldık. Zaman geçirmek için insanlar farklı farklı aktivitelere baş vurmuş, bunlardan biri de oyun oynamak olmuştu. Bu dönemde çıkış yapan Animal Crossing: New Horizons, DOOM: Eternal, Resident Evil 3 Remake Dragon Ball Z: Kakarot gibi oyunlar oldukça popüler olmuştu. Fakat bazı oyuncular yeni çıktığı veya popüler olduğu için değil, uğraşlarını devam ettirmek için Rockstar Games imzalı Red Dead Redemption 2 oynamayı tercih etti.

RDR 2 Sokak Fotoğrafçılarının Yeni Uğraşı Oldu
Nice Froehlich

Sokak fotoğrafçılarının yeni adresi RDR 2

Söz konusu tren soymak, kelle avına çıkmak ve vahşi batının modern bir hayata geçtiği zamanlarda Amerika kırsallarında at sırtında gezmek olunca ön plana çıkan Red Dead Redemption 2, bir grup insan tarafından çok farklı bir sebeple oynanmaya başlandı. Sokak fotoğrafçılığı yapan bir grup insan, PC’ye çıkışıyla birlikte fotoğraf moduna sahip olan Red Dead Redemption 2’de oyunun dünyasının ve insanlarının fotoğraflarını çekip, sanki gerçek dünyadan görüntüler almışcasına bunları Instagram hesaplarından paylaşmaya başladılar.

RDR 2 Sokak Fotoğrafçılarının Yeni Uğraşı Oldu
Craig Whitehead

Bu fotoğrafçılardan biri olan Craig “Sixstreetunder” Whitehead, Red Dead Redemption 2’de çektiği bir takım fotoğrafları Instagram üzerinden yayınladı.  Profesyonel bir fotoğrafçı olan Whitehead’ın çektiği her karedeki sanatsal yönler inanılmaz bir şekilde ön plana çıkarak oyunların farklı uğraşlar konusunda imkan sağladığını bir kez daha kanıtlıyor diyebiliriz. Evde kalmışken kafayı yememek için başvurduğu yöntemlerden birinin bu olduğunu yaptığını dile getiren Whitehead bu konuda yalnız sayılmaz. Nico “Nicofroe” Froehlich ve Nick “sleepingastronaut” Fabian gibi diğer fotoğrafçı Instagram kullanıcıları da oyunun vaat ettiği birçok grafiksel seçeneği kullanarak ortaya güzel çalışmalar çıkarıyor.

RDR 2 Sokak Fotoğrafçılarının Yeni Uğraşı Oldu
Nick Fabian

Oyunlardaki fotoğrafçılığın adı sanal sokak fotoğrafçılığı

Van der Linde çetesi üyeleri ve Saint Denis vatandaşlarının fotoğraflarını çeken Nico Froehlich, yaptığı bu uğraşın adını sanal sokak fotoğrafçılığı koymuş. Paylaştığı fotoğrafların altında bu isimle oluşturduğu hashtagi koyan sokak fotoğrafçısı, ufak bir kitle içinde yeni bir akıma yol açmış durumda.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı