Oyun

Red Dead Redemption Remake Yolda Olabilir

Üzerinden yıllar geçmiş olsa da neredeyse her sene hakkında yeni iddialar duyduğumuz Red Dead Redemtpion hakkında yeni ortaya bazı söylentiler atıldı. İsimsiz bir kişi Rockstar Games’in bu sene yeni bir oyun duyuracağını fakat bu oyunun Red Dead Redemption 1’in remake edilmiş hali olduğunu öne sürdü.

Red Dead Redemption 2 son olarak da PC’ye çıktıktan sonra oyun dünyasındaki çoğu oyuncunun takdir ettiği Rockstar Games yeniden sessizliğe bürünmüştü. GTA Online ve Red Dead Online her ne kadar sürekli desteklenmeye devam etse de oyuncuların gözü, haliyle, şirketin bir sonraki oyunundaydı. Geçtiğimiz aylarda gelen bazı bilgiler Rockstar’ın merakla beklenen oyunu GTA 6’nın çıkmasına daha uzun bir süre olduğunu gösterince oyuncular bir süre daha Rockstar’dan haber alamayacaklarını anlamıştı. Ancak bu durum hiç de düşünüldüğü gibi olmayabilir.

Red Dead Redemption Remake Yolda Olabilir

Yapılan yeni söylentiler eğer doğruysa, Rockstar Games bu sene içerisinde Red Dead Redemption 1’in tamamen elden geçirilmiş halini Remake adı altında duyurup, oyunu da 2021’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürecekmiş. Ancak söz konusu hem Rockstar hem de Red Dead Redemption olunca, bunun büyük bir “eğer” olduğunu söyleyelim. 4chan forumlarından gelen söylentinin kaynağı ne denli güvenilir orası tartışılır fakat geçmişte burada yapılan bazı söylentilerin gerçeğe dönüştüğünü de düşünürsek ufak bir ihtimal bile oyuncuları umutlandırmıyor değil.

Yapım hakkında biraz daha bilgi veren forum kullanıcısı, oyunun Red Dead Redemption 2’nin oyun motoru kullanılarak geliştirileceğini söyledi. Balıkçılık, avcılık gibi mekanikler elden geçirilerek daha iyi bir hal alacakmış ve yeni görevlerde oyuna eklenecek. Bu yeni görevler sayesinde belki de ilk oyund adını bile duymadığımız Arthur Morgan bir şekilde ilk oyuna yedirebilir. Ayrıca forum kullanıcısı John Martson’ı seslendiren Rob Wiethoff gibi ilk oyunda yer akmış bazı ses sanatçılarının tekrardan Red Dead Redemption Remake için görev başına geçtiğini dile getirdi. Bu sene içinde duyurulacağnı söyleyen oyunun 2021 senesinin ilk çeyreğinde PC, PS5 ve Xbox Series X için çıkacağı söylenmiş. Forum kullanıcısı sözlerini Red Dead Online için Meksika genişleme paketinin de yapılacağını ifade ederek sözlerini bitirdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı