Oyun

Remedy Yeni Oyunları Hakkında Bilgi Verdi

Epic Games ile yayımcılık anlaşması imzalayan Remedy Entertainment’den Sam Lake, yeni oyunları hakkında bilgiler verdi. Epic Games ile yeni anlaşma imzalayan şirket iki yeni oyunun yolda olduğunu duyurdu.

Çoğu kişinin battle royale oyunu Fortnite ile tanıdığı Epic Games, şirket bazında yeni bir karar alarak Epic Games Publishing adı altında yayıncılık yapacağını duyurdu. Yayıncılık yaparken geliştiricilerin yanında olacaklarını belirtilen yetkililer, ilk sözleşmelerini The Last Guardian and Shadow of the Colossus ile tanınan Gen Design, Limbo ve Inderi le tanıdığımız Playdead ve de Max Payne, Alan Wake ve de son olarak Control ile uzun süredir oyun sektöründe yer alan Remedy Entertainment ile imzaladı. Remedy bu duyurudan sonra ise iki yeni oyunlarının yolda olduğunu açıkladı.

Sam Lake iki yeni oyunun müjdesini verdi

İmzalanan sözleşme sonrasında yüzünü ilk Max Payne oyununda ana protagoniste veren Remedy Entertainment’ın kreatif yönetmeni Sam Lake, şirketin yeni iki oyunu hakkında bilgiler verdi. Tecrübeli isim kendi Twitter hesabında yaptığı açıklamada şirketin duyurduğu ilk oyunu ‘şu ana kadar ki en tutkulu oyun’ olarak nitelendirdi. Lake, yüksek bir bütçe ayırdıklarını dile getirdiği oyunun şu an ön geliştirme aşamasında olduğunun da müjdesini verdi.

Remedy Yeni Oyunları Hakkında Bilgi Verdi
Sam Lake

Diğer oyun hakkında da konuşan Sam Lake, bu oyun için ‘aynı marka adı altında, daha küçük yeni bir oyun’ sözlerini kullandı. İlk oyunun ön geliştirme aşamasında olduğunu göz önünde bulundurulduğunda, ikinci oyun hakkında bir süre haber alamayacak gibi duruyoruz.

Remedy, yeni oyunları yeni nesil için geliştiriyor

Lake attığı twette ayrıca bu oyunların PC ve yeni nesil PS5 ve Xbox Series X için geliştirildiğini de duyurdu. Çoklu platform olarak çıkacak bu oyunların Epic Games Store özel oyunu olmayacağı da açıklığa kavuşmuş oldu. Remedy’nin yeni oyunları Epic Games dağıtımcılığı altında Steam’de yer alıp alınmayacağı bilinmese de oyunların sadece Epic Games Store’de oyunculara sunulmayacağı biliniyor. Bakalım Remedy Entertainment büyük paralar harcadığı yeni nesil oyunlarında, şu sıralar ilk genişleme paketini çıkarmaya hazırladıkları, Control’ün başarısını hem satış anlamında hem de oyuncuların beğenisi açısından geride bırakabilecek mi hep beraber göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı