Oyun

Remedy’nin Gizli Oyunu Sızdırılmış Olabilir

Son olarak karşımıza Control ile çıkan Remedy Entertainment, AWE ek paketiyle oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanırken sürpriz bir iddia ortaya atıldı. Epic Games’in veri tabanında Remedy Entertainment’ın BigFish adında yeni bir proje üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Şu sıralar ilgilerin odağında hangi geliştiriciler var diye sorulduğunda, Alan Wake ve Control’ün geliştiricisi Remedy Entertainment kolaylıkla akla gelen ilk isimlerden olabilir. Geçtiğimiz sene Control ile karşımıza çıkan geliştiriciler, gerek hikayesi gerek yapısı ile senenin sürprizlerinden birine imza atmayı başarmıştı. Control’ün geçtiğimiz sene geliştirme aşaması bittikten ve oyun çıkış yaptıktan sonra Remedy, The Foundation ek paketini geliştirmiş ve Epic Games ile olan ortaklık anlaşmasını da tazelemişti.

Remedy’nin Gizli Oyunu Sızdırılmış Olabilir
Control

Herkes bu gelişmelerden sonra Alan Wake’i konu alacak olan Control’ün AWE genişleme paketi hakkında yeni gelişmeler beklenirken, sürpriz bir iddia ortaya atıldı. Epic Games Store veri tabanında listelenen gizemli bir Remedy oyununa göre yeni oyun düşünüldüğünden de erken bir zamanda çıkış yapabilir. Epicdata.info üzerinden gelen bilgilere göre, Remedy Entertainment adına birden fazla veri tabanı kaydı yapılması geliştiricilerin ek paket haricinde büyük bir proje üzerinde çalışabileceği iddia edildi. Oyunun ismine dair bilgiler arayan kullanıcılar, veri tabanı girişlerinde bolca Bigfish ismiyle karşılaşmış. Bigfish ismi hakkında bilgi edindikten sonra bazı meraklı oyuncular firmanın eski oyunlarında bilgiler arasa da herhangi bir bulamadı.

Bu bilgiler sonrası bazı oyuncular şirketin önde gelen ismi Sam Lake’in küçük çaplı bir proje üzerinde çalıştıklarını ve aynı zamanda büyük bir oyun için de hazırlık çalışmaları olduğu açıklamasını göstererek, Bigfish’in açıklamada bahsi geçen küçük çaplı oyun olduğu öne sürüldü. Bazı oyuncular da bu veri kaydı girişinin Epic Games tarafından yapıldığını öne sürdü. Bu hareket ile Epic Games’in bazı firmalar için önceden veri tabanı girdisi açarak şirketlere markete koyacakları yeni bir yapımı hızlıca yayınlamaları için bir fırsat sunduğu öne sürüldü. Her halükarda Bigfish adı verilen bu yapımın Control’ün ek paketi olmayacağı, yeni bir oyun olacağı belli gibi duruyor. Bakalım Summer Game Fest devam ederken Remedy bir duyuru yapacak mı hep beraber göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı