Oyun

Resident Evil 3 Remake’den Oynanış Videosu Geldi

Capcom, bugün gerçekleştirdiği canlı yayında önümüzdeki ay PC, PS4 ve Xbox One’a çıkış yapacak olan Resident Evil 3 Remake’in yeni oynanış videosunu gösterdi. Yayınlanan yeni görüntülerde Jill Valentine’ı aksiyonun içinde görüyoruz.

Capcom, geçtiğimiz sene Resident Evil 2’yi adeta baştan günümüz oyunları kalitesinde piyasaya çıkartarak hem yeni oyuncular kazanmış, hem aradaki yirmi senelik teknoloji farkı yüzünden serinin ilk oyunlarına uzak kalan oyuncuları sevindirmiş hem de serinin eski hayranlarına harika bir nostaljik deneyim yaşatmıştı. Capcom, Raccoon City’de patlak veren bir salgın sonrası nüfusun çoğunu ölümcül zombilere çeviren felaket sonrası Leon S. Kennedy ve Claire Redfield’ın maceralarını konu alan Resident Evil 2 Remake’in başarısının ardından aynı formülü aslen 1999 yılında piyasaya çıkan Resident Evil 3 için de uygulayacağını açıklamıştı. Günümüz grafikleri ve modern oynanış yapısıyla hem seriye aşina olan oyuncular için adeta yeni bir oyun gibi gözüken Resident Evil 3 Remake’ün demosunun yakin bir tarihte çıkacağı da açıklanmıştı.

Serinin en sevilen karakterlerinden biri olan Jill Valentine’ın kontrolünü tekrar ele alacağımız oyunda, Umberalla’nın uyguladığı vahşete tanıklık eden son Raccoon City vatandaşlarından biri olarak bol bol zombi vurup, Nemesis’den kaçacağız. Yayınlanan yeni videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Paylaşılan oynanış görüntülerinde Jill Valentine’ı zombilere ve korkunç görüntüsü ile ün salmış Nemesis’e karşı verdiği mücadeleyi görüyoruz. 3 Nisan 2020’de PC, PS4 ve Xbox One’a çıkış yapacak oyunun içerisinde ayrıca 1 kişinin zombi, diğer 4 kişinin de insan olarak mücadele edeceği Resident Evil Resistance adlı başka bir oyunun daha olacağını hatırlatım. Şimdilik Resistance hakkında pek fazla bilgi vermeyen geliştiricilerin, bu boşluğu oyunun çıkışına doğru dolduracağı düşünülüyor. Steam’de 259 TL fiyat etiketiyle ön siparişte olan oyunun sistem gereksinimleri şöyle:

  • İşletim Sistemi: WINDOWS® 7, 8.1, 10 (64-BIT OLMALI)
  • İşlemci: Intel® Core™ i5-4460 veya AMD FX™-6300 veya daha iyisi
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: 2 GB NVIDIA® GeForce® GTX 760 veya AMD Radeon™ R7
  • DirectX: Sürüm 11
  • Not: Bu sistem gereksinimleri oyunun çıkışına yakın güncellenebilir.
Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı