Oyun

Resident Evil 3 Remake’in Demo Tarihi Açıklandı

Resident Evil 3 Remake ve Resistance, Capcom tarafından geliştirilen ve 3 Nisan tarihinde çıkması planlanan oyunlar. Resident Evil 3 Remake ve Resistance’ın demo tarihleri açıklandı. Demo tarihleri Resident Evil 3’e ait yeni bir video ile beraber duyuruldu.

Capcom, geçtiğimiz senenin Ocak ayında Resident Evil 2’yi modern bir oyun motoruyla günümüz oyunlarının grafik ve oynayış derecesine getirdikten sonra oyunculardan olukça olumlu dönütler almıştı. Geliştiriciler, ikinci oyunun başarısından sonra bu sefer de kolları üçüncü oyun için sıvamıştı. Resident Evil 3 Remake’e ek olarak dört kişinin bir kişiye karşı olduğu yeni bir oyun olan Resident Evil Resistance’ı da duyurarak kullanıcılarına sürpriz yaptı.

Resident Evil 3 Demosu Bu Hafta Çıkıyor

Yeni oyunda Resident Evil evreninde yaptığı zalim deneylerle bilinen Umbrella şirketinin Raccoon City üzerinden uyguladığı vahşi deneylere ve sonuçlarına tanıklık eden serinin sevilen karakteri Jill Valentine’ın kontrolünü tekrar ele alacağız. Serinin ikonik karakterlerinin dönüşüyle birlikte çoğu oyuncu tarafından tüm serinin en korkutucu karakterlerinden biri olarak görülen Nemesis de geri dönüyor. Umbrella, şehirde yaşananlara tanık olan Jill’in peşinden gönderdiği Nemesis oyun boyunca peşimizi hiç bırakmayıp bize neredeyse hiç nefes aldırmayacak.

Hemen yukarıda görebileceğiniz oyunun demosunda ne ile karşılaşacağımızı veya hangi bölümü oynayacağımız Capcom tarafından açıklanmadı. Fakat forumlardaki tartışmalarda ortaya atılan tahminlere göre 19 Mart tarihinde çıkış yapacak olan demoda bol bol zombilerle dolu aksiyona gireceğiz ve belki de Nemesis ile yıllar sonra tekrar karşılaşacağız. Resident Evil 3 Remake demosunda bir hafa sonra, 27 Mart tarihinde ise, ana oyun ile birlikte çıkacak olan Resident Evil Resistance’ın açık betası kullanıcılara sunulacak. Dört oyuncunun insan olup geriye kalan bir oyuncunun da zombi olarak diğerlerini avladığı oyunun oyuncular tarafından ne kadar sevileceğini hep beraber göreceğiz.

Resident Evil 3 ve Resistance Sistem Gereksinimleri

Resident Evil 2 Remake ile benzer sistem gereksinimlerine sahip olan Resident Evil 3 Remake ve Resistance’ı oynamak için öncelikle 64-bit tabanlı bir Windows 7, 8, 8.1 veya 10 işletim sistemlerinden birini kullanıyor olmanız lazım. Oyunu minimum ayarlarda en az 30 FPS ile oynamak için işlemci olarak Intel Core i5-4460 veya AMD FX-6300’e, 8 GB Ram’e ve 2 GB NVIDIA GeForce GTX 760 veya AMD Radeon R7 260x bileşenlerinden birine ihtiyacınız olacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı