Oyun

Resident Evil 3 Switch’e Gelebilir

Capcom’un geliştirdiği Resident Evil 3 Remake’in demosunda oyunun Switch portuna dair bilgiler bulundu. Gelen bilgiler Nintendo Switch hayranlarını heyecanlandırmış durumda.

Capcom, 3 Nisan tarihinde Resident Evil 3’ü PC, PS4 ve Xbox One için piyasaya sürecek. Oyunun Switch’e çıkacağına dair herhangi bir bilgi ise Capcom tarafından verilmemişti. Geride bıraktığımız sene çıkış yapan Resident Evil 2 Remake’in Switch’e gelmediği için çoğu oyuncunun bu yönde bir beklentisi de zaten bulunmuyordu. Ancak yeni gelen bilgilere göre Resident Evil 3’ün Switch portuna dair bazı ihtimalleri gün yüzüne çıkarıyor.

Resident Evil 3 demosunda Switch izlerine rastlandı

Resident Evil 3’ün demosu çıktıktan sonra dosyalar arasında gezen ve bilgi arayan kullanıcılar Resident Evil 3’ün Nintendo Switch portuna dair bazı bilgileri keşfetmiş. Kullanıcılar, otomatik kayıt için yazılmış kodlar arasında PC, PS4, Xbox One ve de Nintendo Switch yazılımına uygun yazılmış kodlar olduğuna rast gelmiş. Demo dosyalarının başka bir kısmında ise Nintendo’nun dijital mağazası Nintendo eShop’un adı geçince kullanıcılar senenin en büyük oyunlarından biri olacak olan Resident Evil 3’ün bir noktada Nintendo Switch’e gelebileceğini öne sürüyor.

Resident Evil 3 Switch’e Gelebilir
Oyunun ana karakteri Jill

Her ne kadar bu bilgiler ışığında Resident Evil 3 Remake’in Switch’e geleceği kesin olarak bakılsa bile oyuncular umutlarını hemen yükseltmemeli çünkü Capcom’un oyunu Switch’e getirmeyi planlamış olabileceği fakat geliştirme aşamasında bu fikri çöpe atmış olma ihtimali de bulunuyor. Fikir çöpe atılsa bile kodların durmasının sebebi ise dosyalar henüz oyunun son sürümü için düzenlenmediğinden olabilir. Ayrıca Switch ve Nintendo eShop’un adının geçmesi bir hata sonucu da olmuş olabilir, o yüzden Switch oyuncularına Resident Evil 3 Remake için bu haberlere bağlı kalarak hemen heyecanlanmamalarını ve Capcom’dan resmi bir açıklama beklemelerini tavsiye ederiz.

Resident Evil 3 bulut üzerinden çıkabilir

Capcom’un daha önce Resident Evil 7 ile Nintendo Switch deneyimi olması da Resident Evil 3’ün Switch portu söylentilerini güçlendiriyor. Resident Evil 7 sadece Japonya’ya özel olarak fiziksel değil, bulut üzerinden Switch’e çıkmıştı. Eğer bu söylentiler doğruysa Resident Evil 3 Remake de aynı formülle Switch platformuna gelebilir. Akıllara gelen bir başka soru ise oyunun Switch’e çıkması durumunda çok oyunculu modun nasıl olacağı çünkü Switch’in çok oyunculu mod konusunda pek iyi performans vermediği biliniyor.

Resident Evil 3 Remake PC, PS4 ve Xbox One için 3 Nisan tarihinde çıkış yapacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı