Oyun

Resident Evil 4 Remake Hakkında Yeni Sızıntılar Var

Dün sabah gelen Resident Evil 4 Remake söylentileri bugün gelen yeni bilgilerle artmaya devam ediyor. Dün güvenilir kaynaklardan gelen bilgilere göre Capcom, Resident Evil 4 Remake için çoktan kolları sıvamış ve oyunu 2022 senesinde çıkartmayı hedeflediği yazılmıştı.

Bu ayın başında Resident Evile 2 Remake sonrası bir başka remake olan Resident Evil 3’ü piyasaya sunan Capcom, oyunun kısa oynanış süresi olsa da oldukça olumlu yorumlar almıştı. Üst üste gelen bu iki remake sonrası Capcom’un ana seriden biraz uzaklaştığı söylentileri ortaya çıktıktan hemen sonra Resident Evil 8 hakkında sızıntılar gelmiş ve oyunun 2021 senesinde çıkacağı söylenmişti. Fakat dün sabah gelen sızıntılar Capcom’un gözünü yeniden bir remake yapımına çevirdiğini ve 2022’de piyasaya çıkması için Residen Evil 4 Remake’i geliştirmeye aldığı gün yüzüne çıkmıştı.

Resident Evil 4’ün ekibi RE3’den daha büyük

Resident Evil 4’ün serideki en popüler ve çok satış yapan oyunlarından biri olduğu düşünüldüğünde aslında bu haberin pek şaşırtıcı olduğu söylenemez. Hatta Capcom geçtiğimi günlerde Resident Evil oyunlarının geleceği hakkında bir anket yapmış ve oyunculara daha fazla remake görüp görmek istemeyeceklerini sormuştu. Bu anket sonrası ise oyuncular Capcom’un aklında Resident Evil 4 veya Code Veronica olduğunu öne sürmüştü.

Resident Evil 4 Remake Hakkında Yeni Sızıntılar Var

Dünkü sızıntılardan sonra bugün artık herkesin ismine aşina olduğu, Resident Evil oyunları hakkında yaptığı isabetli sızıntılarla bilinen Dusk Golem, Resident Evil 4 Remake üzerinde hem RE2 hem de RE3’den daha fazla insan çalıştığını söyledi. M-Two’nun projede yalnız olmadığını da belirten Dusk Golem, Resident Evil 2 ve Devil May Cry 5 ekiplerinin de Resident Evil 4’e destek verdiğini açıkladı. Dusk Golem son olarak, M-Two’nun kurucusu Minami’nin ve ekibinin RE3 geliştirme ekibinde yer aldığını ve RE4 geliştirilirken RE3’den alınan geri bildirimlerden faydalanacaklarını da belirtti.

Resident Evil 4 Remake yeni nesle mi gelecek?

Resident Evil 4 de aslında Skyrim gibi birçok platforma gelmiş durumda. Her yeni sürümüyle birazcık cilalanmış oyun hiçbir zaman tam bir remake göremedi. Oyunun şu anda halihazırda PC, PS3, P4, Xbox 360 ve Xbox One’da mevcut olması ve Capcom’un yaptığı ankette konsollar hakkında da sorular sorulması Resident Evil 4 Remake’in PC, PS5 ve Xbox Series X’e geleceğini işaret ediyor. Ama yine de tüm bunların birer söylenti olduğunu ve en doğru haberler için Capcom’dan gelecek resmi bir açıklamayı beklemek gerektiğin hatırlatalım.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı