Oyun

Resident Evil 4 Yönetmeni Remake’e Sıcak Bakıyor

Geçtiğimiz dönemlerde ortaya atılan Resident Evil 4 söylentilerine dair bir yorum da ana oyunun yönetmeninden geldi. Resident Evil 4’ün yönetmenlik koltuğunda oturan Shinji Mikami, Resident Evil 4’ün Remake’i hakkında eğer iş doğru yapılırsa güzel olabileceğini söyledi.

Resident Evil 3 Remake çıkış yaptıktan sonra başlayan Resident Evil 4 Remake söylentileri sonrası oyuncular dördüncü oyunun da yeniden elden geçirileceğine kesin gözüyle bakmaya başladı. Hatta gelen söylentiler arasında Resident Evil 3’e oranla çok daha büyük bir ekibin şu anda Resident Evil 4 Remake üzerinde çalıştığı söylenmişti. Tabi ki bu haber her hayran tarafından aynı görüşle karşılanmadı, kimisi bu habere sevinirken kimisi de orijinal Resident Evil 4 oyununun ikinci ve oyuna yapıldığı gibi Remake’e ihtiyaç duymayan bir klasik olduğunu öne sürdü.

Resident Evil 4 Yönetmeni Remake'e Sıcak Bakıyor

Resident Evil hayranlarının kendi arasında forumlarda döndürdüğü bu tartışmalara önemli bir ismin fikri de eklendi diyebiliriz. Hayranlar arasında uzun süredir devam eden tartışmalara şimdi de Resident Evil 4’ün orijinal yaratıcısı ve yönetmeni olan Shinji Mikami katıldı. Ancak kendisi yeniden yapımlara karşı ihtiyatlı ve olumsuz yaklaşan hayranların aksine, daha açık görüşlü bakıyor. Shinji Mikami IGN ile yaptığı röportaj sırasında hem geçmişte yaptığı hem de gelecekte yapacağı işler hakkında konuşurken, Resident Evil 4 Remake söylentileri konusunda da sessiz kalmayı tercih etmedi.

Resident Evil serisinin günümüzde çizdiği yol hakkında yapılan sohbet esnasında Shinji Mikami’ye, “Capcom’un Resident Evil 4 Remake yaptığına dair söylentiler ortada dolaşıyor. Bu söylentiler hakkında ne düşünüyorsun?” sorusu soruldu. Tecrübeli isim bu soruya firari bir yanıt vererek, Resident Evil 2 Remake’in bir videosu gördükten sonra oyunun çok iyi olduğunu ve Capcom’un yeniden yapımlar iyi sattığı sürece bu projelere devam edeceğini düşündüğünü söyledi. Verdiği bu cevap sonrası IGN yetkilisi Resident Evil 4’ü örnek göstererek bazı geliştiricilerin yaptıkları oyunlar konusunda katı olduğunu ve o oyunların o halleriyle harika olduğunu savunduğunu, kendisinin de böyle düşünüp düşünmediğini sordu. Shinji Mikami ise verdiği cevapta Resident Evil 4 Remake’in güzel bir şey olduğu sürece kendisi için bir sıkıntı olmadığını dile getirdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı