Oyun

Resident Evil 4’de Remake Heyecanı!

Oyuncuların gönüllerinde taht kuran, yılların eskitemediği oyun serisi Resident Evil oyunu yeni bir remake için hazırlanıyor. İlk kez 2005 yılında piyasaya sürülen oyunun yenilenmiş versiyonu Resident Evil 4 remake için çalışmaların başlandığı ileri sürüldü.

Resident Evil 4 remake yapılıyor mu?

Capcom oyun firması tarafından geliştirilen Resident Evil serisinin son oyunu Resident Evil 4’de remake çalışmaları yapıldığı iddiası ortaya atıldı. Residen Evil 2 ve 3 serileri içinde remake çalışmaları yapılmış ve oyuncular tarafından büyük beğeni toplamıştı.

Resident Evil 4 remake sürümü 2022 yılında oyuncuların kullanımına açılacağı ve şu an çalışmaların Camcom’un bünyesinde bulunan M-Two stüdyolarında yapıldığı da gelen iddialar arasında yer aldı. M-Two stüdyosu Platinum Games eski başkanı Tatsuya Minami’nin öncülüğünde 2018’de kurulmuştu.

Capcom, Resident Evil 4’ün remake sürümü için oyunun yönetmeni Shinji Mikami düşünmediği belirtildi. Onun yerine Ghostwire Tokyo oyunu yönetmeni Michael Beckwith’e teklif edildiği ancak Beckwith’in diğer oyuna büyük vakit ayırdığı için bu teklifi geri çevirdiği gelen bilgiler arasındaydı. Bu durum remake versiyonu ne kadar etkileyeceği ise şimdiden merak konusu.

Resident Evil 4 oyununun piyasaya çıkmasından bu yana 15 yıl geçmiş. Bu da yeni gelecek bir remake sürümü için oyuncuları heyecanlandırıyor. Ayrıca diğer serilerde remake sürümlerin başarılı olması da beklentiyi bir hayli yükseltiyor diyebiliriz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı